Fotbalisté pražské Sparty vyhráli zápas 24. ligového kola v Mladé Boleslavi 2:1 a na vedoucí Plzeň ztrácejí z druhého místa stále šest bodů.

Sparťanský kouč Chovanec poprvé na jaře vsadil v základní sestavě na záložníka Sionka a ke svému tahu si mohl gratulovat, protože právě u Sionka začínaly akce, které doložily úvodní nápor Sparty. Domácí se naopak dopředu trápili.

Na druhé straně Pražané hodně spoléhali na bijce Kweukeho. Ten udeřil ve 36. minutě, kdy přetažený centr Sionka vrátil před branku Kerič a Kweuke v pádu přesnou hlavičkou poslal Spartu do vedení.

Kweuke byl k neudržení. Pět minut po poločase po úprku od poloviny hřiště připravil čistou šanci pro Sionka, jemuž zkazil gólovou radost skvělým zákrokem brankář Šeda. Pak domácí ožili- V 65. minutě však Podaný prohrál důležitý vzdušný souboj a důrazný útočník Chramosta zařídil vyrovnání.

Středočeši se ale z vyrovnání těšili pouhé dvě minuty. Sparta totiž předvedla rychlý protiúder, na jehož začátku byl průnik a přesná přihrávka Keriče, kterou ve skluzu usměrnil Sionko, skórující poprvé od srpna.

Olomouc nedala Teplicím šanci, Brno znovu prohrálo

Po čtyřech zápasech bez vítězství se olomoučtí fotbalisté vzchopili a v 24. kole nejvyšší soutěže doma porazili Teplice 3:0. K výhře Sigmu nasměroval hned v úvodu Michal Ordoš, který svým gólem po 376 minutách ukončil ligový střelecký půst Hanáků.

Další dvě branky domácích zaznamenali v druhém poločase Navrátil s Přikrylem.

Fotbalisté Zbrojovky Brno se ani pod vedením nového kouče René Wagnera nepřiblížili záchraně, neboť v utkání 24. kola první ligy prohráli doma se Slovanem Liberec 0:1. Jedinou branku zápasu vstřelil v 52. minutě hlavou Jan Nezmar. Brňané Wagnerovi jeho trenérskou premiéru neusnadnili, hráli nepřesně a za celý zápas si nevytvořili vážnější střeleckou šanci.

Ústí doma prohrálo, Jablonec slavil Lafatův hattrick

Fotbalistům Ústí nad Labem se vzdaluje záchrana v nejvyšší soutěži. Severočeši protáhli v dnešním souboji ligových nováčků s Hradcem Králové gólové čekání na 435 minut a po prohře 0:2 ztrácejí po 24. kole na posledním místě tabulky na první nesestupovou příčku sedm bodů. "Votroci" bodovali ve čtvrtém zápase po sobě, o jejich výhře rozhodl v samém závěru svými prvními dvěma góly v nejvyšší soutěži střídající Jandík.

Jablonečtí fotbalisté porazili ve 24. kole České Budějovice 5:0 a vrátili také svému soupeři podzimní prohru na jeho hřišti. Cestu Severočechů za jasnou výhrou režíroval jablonecký kanonýr David Lafata, který zaznamenal proti svému někdejšímu klubu už v prvním poločase třetí jarní hattrick a vykročil důrazně za korunou pro střeleckého šampiona.

24. kolo první fotbalové ligy:

FK Mladá Boleslav - AC Sparta Praha 1:2 (0:1)

Branky: 63. Chramosta - 36. Kweuke, 65. Sionko . Rozhodčí: Mikel - Večeřa, Kovařík. ŽK: Kysela, Opiela - Sionko, Abena, Kladrubský, Matějovský. Diváci: 5000 (vyprodáno).

Sestavy:

M. Boleslav: Šeda - Kysela, Rolko, Dimitrovski (68. Táborský), Šírl - Mendy (71. Dimutsos), Kúdela, Opiela, Fabián (82. Procházka) - Kulič, Chramosta. Trenér: Stanner.

Sparta: Blažek - Kušnír, Brabec, Zápotočný, Podaný - Vacek, Matějovský, Sionko (74. Abena) - Kerič (84. Kladrubský), Kadlec - Kweuke (90. Pekhart). Trenér: Chovanec.

Zbrojovka Brno - Slovan Liberec 0:1 (0:0)

Branka: 52. Nezmar. Rozhodčí: Královec - Gallo, Dobrovolný. ŽK: Borek, Došek, Přerovský - Dočkal. Diváci: 2277.

Sestavy

Brno: Krbeček - Husár, Simerský, Migliorini, Hamouz - Přerovský (76. Valenta), Dostálek, Rýdek, Borek - Došek (66. Rabušic), Kalabiška. Trenér: Wagner.

Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Dejmek, Kelič (72. Holeňák), Fleišman - Dočkal, Gecov, Vácha, Breznaník (90. Papoušek) - Štajner, Nezmar (83. Hadaščok). Trenér Rada.

Sigma Olomouc - FK Teplice 3:0 (1:0)

Branky: 7. Ordoš, 69. Navrátil, 88. Přikryl. Rozhodčí: Damková - Lhoták, Slavík. ŽK: Škerle - Matula. Diváci: 4721.

Sestavy:

Olomouc: Drobisz - Janotka, Kučera, Škerle, Vepřek - Bajer, Rossi, Hořava - Schulmeister (39. Navrátil), Ordoš (83. Petr), Šultes (75. Přikryl). Trenér: Psotka.

Teplice: Grigar - Vidlička, Smejkal, Hošek, Rosa - Kalivoda (60. Lácha), Ljevakovič (41. Čajič), Matula, Jungr (69. Melunovič) - Vondrášek, Mareš. Trenér: Plíšek.

FK Ústí nad Labem - FC Hradec Králové 0:2 (0:0)

Branky: 88. a 90.+1 Jandík. Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Kocián. ŽK: Zachariáš, Lamešič, L. Dvořák, Volek (všichni Ústí). Diváci: 805.

Sestavy:

Ústí nad Labem: Vorel - Hyčka, Dreksa (90. Holek), Valenta, L. Dvořák - Jindráček, Zachariáš (59. Veverka), Martykán, Lamešič (77. Doležal), Volek - Krbeček. Trenér: Habanec.

Hradec Králové: Lindr - Hochmeister, Wozniak, Kasálek - Fischer, Pávek, Karal (67. Mišinský), Poděbradský (84. Jandík) - Pilař (73. Štěpán), P. Dvořák, Klapka. Trenér: Kotal.

Baumit Jablonec - Dynamo České Budějovice 5:0 (3:0)

Branky: 13., 36. a 45. (pen.) Lafata, 77. Vaněk, 90. Kocourek. Rozhodčí: Franěk - Zlámal, Košec. ŽK: Hořejš, Čirkin (oba Budějovice). Diváci: 3860.

Sestavy:

Jablonec: Valeš - Eliáš, Beneš, Pavlík, Jablonský - Vošahlík (66. Vaněk), Loučka, Jarolím, Piták, Kovařík (72. Kocourek) - Lafata (81. Třešňák). Trenér: Komňacký.

České Budějovice: Kučera - Laštovka, Horejš, Žižka, Vulin - Nitrianský (85. Hudson), Benát (73. Otepka), Černák, Čirkin, Mezlík - Ondrášek (16. Stráský). Trenér: Šilhavý.