Fotbalisté Ostravy remizovali v utkání 25. ligového kola na stadionu Slovácka 0:0. Tímto výsledkem skončily tři ze čtyř posledních zápasů Baníku, který na jaře vstřelil pouhé dva góly.

Slovácko, jež mělo několik slibných šancí, si na jedenáctém místě tabulky udrželo před svým dnešním soupeřem dvoubodový náskok.

Baník v Uherském Hradišti nastoupil s jediným útočným hrotem a s taktikou vyčkávat na brejky. Prakticky po celý první poločas byli ale hosté pod tlakem, na soupeřovu branku nevystřelili a o vzruch se staralo výhradně Slovácko.

Do druhé půle poslal ostravský trenér Marko místo nevýrazného Zejdlera na hřiště Fantiše a hra se vyrovnala, ale oba týmy hrály dlouho spíše jen mezi šestnáctkami. První střela na branku Slovácka se zrodila až v 64. minutě. V závěru už bylo vidět, že se oba týmy spokojily s bodem.

25. kolo první fotbalové ligy:
1. FC Slovácko - FC Baník Ostrava 0:0
Rozhodčí: Příhoda - Kordula, Ubias. ŽK: Ondřejka, Perůtka - Neves, Fantiš. Diváci: 6405.

Slovácko: Filipko - Kuncl, Kordula, Mezlík, Kubáň - Fujerik, Perůtka, Volešák, Urbánek - Švancara, Ondřejka (83. Košút). Trenér: Soukup.

Ostrava: Daněk - Řezník, Bolf, Neves, Šmejkal (81. Greguš) - Varadi, Marek, Lukeš, Hušbauer, Zejdler (46. Fantiš) - Kraut. Trenér: Marko.