Marně doufali hráči Schalke 04 ve finále Ligy mistrů. Po prážce na vlastním stadionu jim nepomohl ani fakt, že Alex Ferguson dal v odvetě šanci fotbalistům, kteří nejsou v základní sestavě často. Anglický celek vyhrál 4:1 a 28. května se ve Wembley střetne s Barcelonou.

Ferguson nepostavil opory Ferdinanda, Vidiče, Evru, Carricka, Giggse, Hernándeze a Rooneyho, které šetřil na nedělní souboj o první místo v anglické lize s Chelsea.

Proti Schalke mluvila také historie, protože o dvě branky Manchester v Lize mistrů doma nikdy neprohrál a právě tímto rozdílem by bundesligový klub musel vyhrát, aby mohl myslet aspoň na prodloužení. Ještě větší klid do řad "Red Devils" vnesl ve 26. minutě vedoucím gólem Valencia, který zužitkoval skvělý pas Gibsona a postaral se o jubilejní 300. gól Manchesteru v soutěži.

Strůjce první trefy Gibson se za pět minut postaral sám o druhý gól, když po jeho střele chyboval brankář Neuer, který nenavázal na skvělý výkon z prvního utkání. Ke cti Schalke, které nikdy v Anglii nevyhrálo, slouží, že zdánlivě jasně rozehranou partii nevzdalo a pokoušelo se o útočný fotbal.

Manchester United vs FC Schalke 04 - 4-1 - All Goals & Full Highlights (04-05-2011)

Za chvíli po druhé domácí trefě dokonce hosté udeřili poté, co Escudero potrestal zmatky v domácí obraně. Byl to teprve čtvrtý gól, který United letos v Lize mistrů inkasovali.

Ani trefa Schalke zápas příliš nezdramatizovala. Hosté byli daleko od toho, aby zopakovali senzační čtvrtfinálové vyřazení obhájce titulu Interu Milán. Trenér Ralf Rangnick sice po změně stran zkusil posílit ofenzivu nasazením dalšího útočníka Huntelaara, ale stažení stopera Höwedese jen nahrálo domácím.

V poslední dvacetiminutovce se dvakrát prosadil Brazilec Anderson a dal pečeť na hladký postup Manchesteru. Domácí tým na konci zápasu už spíše myslel na nedělní bitvu s Chelsea, která může rozhodnout o vítězi Premier League.

Manchester United - Schalke 04 4:1

Branky: 72. a 76. Anderson, 26. Valencia, 31. Gibson - 35. Jurado. Rozhodčí: Proenca - Trigo, Santos (všichni Port.). ŽK: Anderson, Scholes, Gibson - Escudero. Diváci: 76.212.První zápas: 2:0. Postupuje Manchester.

Manchester: Van der Sar - Rafael (60. Evra), Smalling, Evans, O'Shea - Gibson, Scholes (74. Fletcher), Anderson - Valencia, Berbatov (77. Owen), Nani. Trenér: Ferguson.

Schalke: Neuer - Uchida, Höwedes (70. Huntelaar), Metzelder, Escudero - Papadopulos, Jurado - Farfán (75. Matip), Baumjohann (46. Edú), Draxler - Raúl. Trenér: Rangnick