Akci si lídr slávistických fnaoušků Strašák představoval jinak, ale chápe, kam až zašla. Nedohrání zápasu ho mrzí kvůli hráčům, ale věří, že to fotbalisté pochopí.

"Je to jasný signál a precedens do budoucna, že fanoušci nebudou dávat svou nespokojenost najevo jen děláním 'ty ty ty'. Že také umíme vzít věc do svých rukou," řekl v telefonickém rozhovoru s ČTK Strašák, který je lídrem severní tribuny, kde se schází jádro fanoušků.

Právě Strašák byl jedním z hlavních organizátorů protestu, ovšem vyhrocení konfliktu neplánoval. "Sám nevím, co se přesně stalo. Přišel další slib od pana Platila a pak to celé začalo. Neříkám, že to plně schvaluji, ale naprosto to chápu," uvedl. "Co ale naprosto neschvaluji, je, jak s námi jedná vedení Slavie. Dalo by se tomu předejít, kdyby s námi jednali na rovinu."

Klub chování fanoušků odsoudil, především kvůli tomu, že znemožnili hráčům zápas dohrát a bojovat o postup do finále Ondrášovka Cupu.

"Hráči jsou velmi zklamaní, že se zápas nedohrál. Hrají čtyři měsíce bez platů, je skoro zázrak, že vydrželi tak dlouho a v takové formě. O něco se snaží a fanoušci jim to nyní prakticky znemožnili. Akce před zápasem byla s hráči domluvená, komunikoval jsem s fanoušky a hodně mě mrzí, že se to takto vymklo kontrole. Pět let se snažím komunikovat s fanoušky a tohle mě hodně zklamalo," řekl mluvčí Slavie Ondřej Zlámal.

Také Strašák připustil, že vůči hráčům to bylo nefér. "Chápu, že to hráči mohou z naší strany brát jako podraz. Vůči nim mě to opravdu mrzí, protože si to nezasloužili, a omlouvám se jim. Věřím ale, že to i oni pochopí. Tady nejde o jeden zápas, ale o existenci klubu," dodal.

Související