"Rudí ďáblové" v předposledním kole Premier League uhráli potřebnou remízu 1:1 v Blackburnu a mají nedostižný sedmibodový náskok před obhájci z Chelsea. S předstihem tak trenér Alex Ferguson může slavit další velký úspěch.

Devětašedesátiletý kouč získal s Manchesterem dvanáctý ligový titul, který je pro něj celkově 27. trofejí během čtvrtstoletí na lavičce United. Jeho svěřenci se už mohou v klidu soustředit na finále Ligy mistrů, v kterém se 28. května střetnou na londýnském stadionu Wembley se španělským mistrem Barcelonou.

Manchester United v této ligové sezoně zaznamenával diametrálně rozdílné výsledky doma a na hřištích soupeřů. Na stadionu Old Trafford z dosavadních osmnácti utkání ztratil jen dva body za říjnovou remízu 2:2 s nováčkem West Bromwichem. Z 19 venkovních zápasů však desetkrát uhráli nerozhodný výsledek a čtyřikrát prohráli.

Skóre zápasu v Blackburnu otevřel po dvaceti minutách střelou z voleje australský záložník Brett Emerton. Mistrovský bod zajistil hostům na Ewood Parku v 73. minutě Rooney, který proměněným pokutovým kopem potrestal faul domácího brankáře Paula Robinsona na pronikajícího Javiera Hernándeze.

Právě dvaadvacetiletý mexický útočník Hernández se stal v premiérové sezoně v United klíčovým hráčem. Bývalý hráč Guadalajary zatím nastřílel 13 ligových a celkově dvacet soutěžních branek. Především v druhé části sezony zastínil nejlepšího střelce soutěže Dimitara Berbatova, který si s 21 zásahy udržel vedení v tabulce střelců.

Výsledky Premier League - 37. kolo:

Blackburn - Manchester United 1:1 (20. Emerton - 73. Rooney z pen.), Blackpool - Bolton 4:3 (9. a 45. Campbell, 19. Puncheon, 63. Adam - 6. K. Davies, 24. Taylor, 53. Sturridge), Sunderland - Wolverhampton 1:3 (34. Sessegnon - 22. Craddock, 54. Fletcher, 78. Elokobi), West Bromwich - Everton 1:0 (10. Mulumbu).

1. Manchester United 37 22 11 4 74:35 77
2. Chelsea 36 21 7 8 67:30 70
3. Arsenal 36 19 10 7 69:39 67
4. Manchester City 36 19 8 9 55:33 65
5. Liverpool 36 17 7 12 59:41 58
6. Tottenham 36 14 14 8 51:45 56
7. Everton 37 12 15 10 50:45 51
8. Stoke 36 13 7 16 46:44 46