Před čtyřmi měsíci ukončil kariéru, ale ještě se na trávníku a reprezentačním dresu Brazílie rozloučí. Bývalý nejlepší fotbalista světa Ronaldo ve čtyřiatřiceti letech odehraje patnáct minut v úterním přípravném utkání s Rumunskem.

Na stadionu v Sao Paulu má dvojnásobný mistr světa nastoupit v 30. minutě a strávit na trávníku zbytek prvního poločasu.

"Bude to hodně emocionální. Až hrůza, asi dojde i na slzy," přiznal nejlepší střelec historie světových šampionátů, na nichž dal patnáct gólů. V závěru kariéry jej ale provázela zranění a postupně i problémy s nadváhou. V brazilské reprezentaci Ronaldo odehrál 97 zápasů a dal 62 gólů.

I když s fotbalem skončil už v únoru v dresu Corintihans, národní svaz mu chtěl dopřát rozlučkový zápas s národním mužstvem.

 

Video

 

"Moje reprezentační kariéra byla nádherný sen, který jsem prožil. Byl to ten nejdůležitější dres, který jsem nosil," řekla někdejší hvězda Barcelony, Interu Milán, Realu Madrid a AC Milán. Nejlepším hráčem světa byl Ronaldo vyhlášen v letech 1996, 1997, 2002 a dvakrát také získal Zlatý míč.

Související