Německu zajistili v Baku poločasové vedení 2:0 Mesut Özil a Mario Gómez. Útočník Bayernu Mnichov zaznamenal třetí trefu z posledních dvou utkání v národním dresu. Minutu před koncem sice snížil střídající Murad Gusejnov, ale další náhradník na druhé straně André Schürrle ve třetí minutě nastavení pojistil hostům výhru třetím gólem.

Švédsko deklasovalo v severském derby Finsko i díky hattricku Zlatana Ibrahimovice 5:0 a pojistilo si druhé místo ve skupině E. Tabulce kraluje další stoprocentně úspěšné mužstvo Nizozemska.

Hráči Tre Kronor rozhodli utkání už v úvodním poločasu. Ve dvanácté minutě otevřel skóre Kim Källström, poté přidal dvě branky během čtyř minut Ibrahimovic, jenž ve 25. minutě naskočil za zraněného Olu Toivonena. Devětadvacetiletý útočník AC Milán po přestávce zkompletoval hattrick a zápas v jasné režii Švédska uzavřel v závěru pátým gólem Emir Bajrami.

Utkání kvalifikace fotbalového mistrovství Evropy 2012:

Skupina A:

Baku: Ázerbájdžán - Německo 1:3 (0:2)

Branky: 89. Gusejnov - 30. Özil, 41. Gómez, 90.+3 Schürrle. Rozhodčí: Kukulakis (Řec.).

Skupina C:

Toftir: Faerské ostrovy - Estonsko 2:0 (1:0)

Branky: 43. Benjaminsen z pen., 47. Hansen. Rozhodčí: Munukka (Fin.). ČK: 89. Justinussen - 57. Puri.

Skupina D:

Minsk: Bělorusko - Lucembursko 2:0 (0:0)

Branky: 48. Kornilenko z pen., 73. Putilo. Rozhodčí: Salmanov (Ázerb.).

Zenica: Bosna a Hercegovina - Albánie 2:0 (0:0)

Branky: 67. Medunjanin, 90.+1 Maletič. Rozhodčí: Blom (Niz.). ČK: 87. Lila (Albánie).

Solna: Švédsko - Finsko 5:0 (3:0)

Branky: 31., 35. a 53. Ibrahimovic, 12. Källström, 83. Bajrami. Rozhodčí: Gautier (Fr.).

Serravalle: San Marino - Maďarsko 0:3 (0:1)

Branky: 40. Lipták, 49. Szabics, 83. Koman. Rozhodčí: Radovanovič (Č. Hora).

1. Nizozemsko 6 6 0 0 21:5 18

2. Švédsko 6 5 0 1 20:6 15

3. Maďarsko 7 4 0 3 18:13 12

4. Finsko 6 2 0 4 11:11 6

5. Moldavsko 6 2 0 4 7:9 6

6. San Marino 7 0 0 7 0:33 0