Čtvrthodinu slávy na rozloučenou s fotbalovou kariérou daroval brazilský reprezentační celek nejlepšímu střelci historie světových šampionátů Ronaldovi.

Bývalý nejlepší fotbalista světa ve čtyřiatřiceti letech odehrál patnáct minut v závěru prvního poločasu přípravného utkání Brazílie s Rumunskem. Pětinásobní mistři světa zvítězili 1:0 gólem Freda ve 21. minutě, ten pak uvolnil místo v sestavě právě Ronaldovi.

Buclatý Ronaldo se během svých 15 minut na hřišti dostal do tří šancí, ale žádnou z nich neproměnil. Dvojnásobný mistr světa, který ukončil hráčskou kariéru už v únoru, si připsal 98. reprezentační start, ale bilanci 62 branek nerozšířil. Více gólů za Brazílii nastřílel pouze legendární Pelé (77).

 

 

"Promiňte. Šance jsem měl, ale gól jsem dát nedokázal," omlouval se divákům na stadionu v Sao Paulu autor rekordních 15 branek na světových šampionátech, jenž se v závěru kariéry potýkal s nadváhou. "Můžu vám jen poděkovat za všechnu podporu a přízeň, kterou jste mi celé ty roky věnovali," uvedla někdejší hvězda Barcelony, Interu Milán, Realu Madrid a AC Milán.

Ze hřiště odcházel nejlepší hráč světa z let 1996, 1997, 2002 a dvojnásobný držitel Zlatého míčem kordonem, který utvořili hráči obou mužstev.