Pět klubů je ochotno zaplatit zaplatit za talentovaného brazilského útočníka Neymara 45 milionů eur (přes miliardu korun).

I Machačkala má zájem

Mezi giganty jako Real Madrid, Barcelona, Chelsea, Manchester City je i Anži Machačkala, dagestánský účastník ruské ligy, který vlastní miliardář Sulejman Kerimov a v němž hraje i český útočník Jan Holenda a brazilský veterán Roberto Carlos.

Všechny tyto celky jsou ochotny splnit finanční podmínku ve smlouvě devatenáctiletého hráče a mají svolení s devatenáctiletou hvězdou jednat o podmínkách přestupu.

"Já ale pořád doufám, že Neymar nabídky odmítne," řekl Luis Alvaro Ribeiro, šéf jeho klubu FC Santos, pro server GloboEsporte. "Lepší by pro něj bylo teď neodcházet. V roce 2014 tu bude mistrovství světa a všechny zraky budou upřeny na Brazílii. Může se z něj stát idol a odejde do Evropy už s vybudovanou image," prohlásil Ribeiro.

 

 

Podle něj by si Neymar příliš finančně nepohoršil, pokud by dodržel smlouvu a zůstal v Santosu až do mistrovství světa. "Už teď vydělává velké peníze. Nemá důvod odcházet," uvedl šéf klubu.

Popré od Pelého éry

Neymar letos pomohl vyhrát Santosu potřetí v historii a poprvé od éry Pelého v 60. letech Pohár osvoboditelů, jihoamerickou obdobu Ligy mistrů. V prosinci by měl vést tým na světovém šampionátu klubů. Útočník s extravagantním účesem tvrdí, že je v Brazílii spokojený a je pro něj důležité, aby žil blízko své rodiny a přátel.

V těchto dnech se Neymar připravuje s brazilskou reprezentací na páteční start mistrovství Jižní Ameriky v Argentině.

Související