Test před důležitým kvalifikačním zápasem ve Skotsku českých fotbalových reprezentantů skončil ostudou. Češi prohráli v přátelském utkání v Norsku 0:3. Dvakrát se trefil Abdellaoue, jeden gól přidal Riise. Nory si Češi vybrali proto, že se svým stylem hry blíží Skotům. Trenér Michal Bílek tak musí mít po prohře na severu Evropy ve svém bloku hodně poznámek, na čem před duelem ve Skotsku pracovat. Jeho svěřenci předvedli v Norsku mizerný výkon.

Češi očekávali, že Norové se budou snažit posílat centrované míče před brankáře Petra Čecha. Ty také přicházely a čeští hráči měli potíže zejména při bránění rohových kopů. Už v 9. minutě po jednom z nich předskočil české obránce Wähler a hlavičkoval do břevna. Chaos v české obraně nastal po dalším z rohů ve 21. minutě, který ukončil až rozhodčí Black po faulu jednoho z Norů.