Sigma Olomouc i její brankář Petr Drobisz se odvolají proti trestu disciplinární komise fotbalového svazu za údajnou korupční aféru. Sigma kvůli ní přišla o devět bodů v tabulce první ligy a má zaplatit pokutu čtyři miliony korun, Drobisz nesmí rok a půl hrát, navíc musí zaplatit pokutu 200 tisíc korun.

"Pokud rozhodnutí disciplinární komise nezvrátím, bude to znamenat můj konec ve fotbale," řekl novinářům pětatřicetiletý gólman.

Drobisz: To rozhdnutí mi vzalo zaměstnání

Disciplinární komise potrestala Sigmu za to, že se předloni v květnu údajně pokusila před vzájemným utkáním podplatit hráče Bohemians Praha částkou 300 000 korun. Drobisz měl hráčům střížkovského klubu úplatek předat. Klub i gólman to ale odmítají.

"Rozhodnutí disciplinárky mě překvapilo a připadá mi směšné. Kdyby padlo před rokem a půl, možná bych ho vzal. Mohli tehdy rozhodnout ukvapeně. Takto mohli rok a půl vše projít a zvážit a proti mé osobě za tu dobu nepadlo nic nového, stále je to tvrzení proti tvrzení. Jestliže mě pan Golda chtěl trestat, tak se mu to podařilo," uvedl Drobisz.

Doplnil, že minimálně do rozhodnutí o jeho odvolání bude s týmem trénovat. Pokud by neuspěl, na dalším postupu se domluví s trenérem. "Logicky vzato, pokud se mi ten ortel nepodaří zvrátit, je to ve fotbale můj konec. Rozhodnutí disciplinárky mi vzalo moje zaměstnání. Stěžejní je pro mě teď to, že rodina za mnou stojí, děti jsou zdravé...," řekl gólman.

Psotka: To nás semkne

Předpokládá, že rozhodnutí disciplinární komise hráče Sigmy stmelí. Totéž si myslí i trenér Zdeněk Psotka. "Věřím, že nás to bude ještě více motivovat, že se semkneme a další utkání zvládneme. Především ale pevně věřím, že se klub i hráč odvolají a rozhodnutí disciplinární komise nebude konečné," řekl novinářům Psotka. To, že se klub odvolá, potvrdil místopředseda představenstva Sigmy Jaromír Gajda.

Sigmu čeká v neděli zápas se Slováckem, které zatím nebodovalo. "Petr Drobisz samozřejmě chytat nebude. Máme ale z čeho vybírat, kromě dvou mladých gólmanů máme v záloze i zkušeného Tomáše Lovásika," uvedl Psotka.

Disciplinární komise ve čtvrtek potrestala i bývalého sportovního ředitele Sigmy Jiřího Kubíčka, a to dvouletým zákazem působení ve fotbale. Zároveň komise zahájila řízení s bývalými hráči Bohemians Miroslavem Obermajerem a Davidem Zoubkem a předvolala je na další zasedání.

Související