Anglická Premier League přinesla další parádní zápasy a hodně branek. Nejvíce jich diváci viděli v Manchesteru, kde domácí United ve šlágru kola roztrhal na kusy trápící se Arsenal. Londýnský celek inkasoval 8 branek a prohrál 2:8.

Nejúspěšnější zápas v dresu městského rivala United zažil Edin Džeko. Někdejší kanonýr Teplic pomohl City k výprasku Tottenhamu 5:1 hned čtyřmi přesnými zásahy.

Tottenham - Manchester City 1:5

Fotbalisté Manchesteru City v anglické lize deklasovali Tottenham na jeho hřišti 5:1 a především díky čtyřem brankám útočníka Edina Džeka zůstávají po 3. kole v čele tabulky s plným počtem bodů. Dvěma asistencemi se blýskla debutující francouzská posila z Arsenalu Samir Nasri.

Hosté byli na londýnském stadionu White Hart Lane od začátku lepším mužstvem a během prvního poločasu vyjádřili převahu dvěma Džekovými góly po přesných pasech Nasriho.

Převaha "Citizens" pokračovala i po přestávce a po deseti minutách dokonal pětadvacetiletý bosenský forvard hattrick. Za dalších pět minut zvýšil jeho argentinský kolega z útoku Sergio Agüero a po Kaboulově snížení v 68. minutě uzavřel skóre v třetí minutě nastavení opět hrdina zápasu Džeko.

Bývalý hráč Wolfsburgu a Teplic během svého úvodního půlroku v Anglii sice vstřelil jen dvě ligové branky, ale na začátku nové sezony se dostal do výtečné střelecké formy. Ve třech utkáních Premier League se Džeko trefil šestkrát a s přehledem vede tabulku střelců.

Svěřenci trenéra Roberta Manciniho zvítězili v součtu s minulou sezonou pošesté za sebou, což se klubu naposledy povedlo v roce 1976. Tottenham, jenž úvodní kolo neodehrál kvůli nepokojům v Londýně, je po dvou porážkách poslední s hrozivým skóre 1:8.

Manchester United - Arsenal 8:2

"Rudí ďáblové" zdecimovanému Arsenalu v prvním poločase vstřelili tři branky, o něž se postarali Danny Welbeck, Wayne Rooney a premiérově za United letní posila z Aston Villy Ashley Young.

Vyrovnání odmítl kapitán hostů Robin van Persie, jehož slabou penaltu zneškodnil domácí brankář David de Gea. Naděje "Kanonýrů" oživil kontaktním gólem na 1:3 těsně před přestávkou Theo Walcott po přihrávce reprezentačního kapitána Tomáše Rosického.

V druhém poločase se ale dominance Manchesteru zvýraznila a jeho hráči proměnili utkání v exhibici. Dvěma zásahy zkompletoval hattrick Rooney, podruhé se prosadil Young a po jednom gólu přidali Nani a střídající Pak Či-Song.

Za hosty, kteří dohrávali poslední čtvrthodinu bez vyloučeného obránce Carla Jenkinsona, se trefil jen Van Persie. Londýnský celek zatím nedohrál v plném počtu ani jedno ligové utkání v této sezoně.

Svěřenci trenéra Alexe Fergusona potvrdili perfektní bilanci na svém stadionu Old Trafford, kde zvítězili v osmnáctém soutěžním utkání za sebou. Arsenal naopak v domácí soutěži nevyhrál v posledních šesti utkáních, naposled naplno bodoval 1. května doma právě proti United.

Anglická fotbalová liga - 3. kolo:

Newcastle - Fulham 2:1 (48. a 66. Best - 88. Dempsey), Tottenham - Manchester City 1:5 (68. Kaboul - 34., 41., 55. a 90.+3 Džeko, 60. Agüero), West Bromwich - Stoke 0:1 (89. Shotton), Manchester United - Arsenal 8:2 (41., 64. a 82. z pen. Rooney, 28. a 90.+1 Young, 22. Welbeck, 67. Nani, 70. Pak Či-song - 45.+3 Walcott, 74. Van Persie).

1. Manchester United 3 3 0 0 13:3 9
2. Manchester City 3 3 0 0 12:3 9
3. Liverpool 3 2 1 0 6:2 7
4. Chelsea 3 2 1 0 5:2 7
5. Wolverhampton 3 2 1 0 4:1 7
6. Newcastle 3 2 1 0 3:1 7
7. Aston Villa 3 1 2 0 3:1 5

Wigan 3 1 2 0 3:1 5