Očekáváná změna na postu trenéra fotbalistů Českých Budějovic je tu. Do konce sezony tým povede František Cipro. Čtyřiašedesátiletý kouč se k týmu vrací po čtyřech letech a ve funkci nahradí Jiřího Kotrbu, který se bude opět věnovat jen práci generálního manažera.

Poborský změnil názor

Cipra nečeká snadný úkol, tým je po pěti kolech bez bodu na předposledním místě tabulky. Za ním je jen zásluhou horšího skóre Ostrava a před ním opět o skóre Olomouc, které ale bylo za korupci disciplinární komisí odečteno devět bodů.

Vedení klubu se rozhodlo pro zkušeného kouče, který dosud pracoval v klubu jako skaut, přestože původně hlásilo, že chce trenéra, který nebude s klubem nijak spjatý.

K tomu předseda představenstva klubu Karel Poborský na internetových stránkách klubu řekl: "Ačkoli jsme avizovali, že hledáme trenérskou osobnost mimo klub, tak po odmítnutí Josefa Chovance a Pavla Hapala byla volba Františka Cipra, který se z pozice skauta podílel i na sestavení současného kádru, ideální variantou na trenérský post po Jiřím Kotrbovi."

Cipro: Vím, co mužstvo potřebuje

"Jiný klub bych v podobné situaci asi nevzal. Ale k Českým Budějovicím mám podobně jako ke Slavii silný vztah, a proto jsem s nabídkou souhlasil," řekl Cipro. "Na jaře i na podzim jsem viděl všechny naše zápasy, takže mám jasnou představu o tom, co mužstvo potřebuje," dodal s tím, že se zaměří na obranu. "Máme průměr skoro tři a půl obdržené branky na zápas. To je opravdu strašidelné číslo," řekl.

Podle Kotrby je největším Ciprovým přínosem, že tak zkušený trenér bude stále u mužstva, což v jeho případě v poslední době nebylo možné, protože zodpovídá za chod klubu i v jiných směrech. Tréninky proto vedli pouze asistenti. "Trenér na všech trénincích, to je momentálně to nejvíc, co mužstvo potřebuje," prohlásil generální ředitel.