Kauza údajného uplácení se udála v roce 2009. Po fotbalovém zápase Olomouce s Bohemians Praha měl brankář Olomouce Petr Drobisz předat úplatek hráčům pražského klubu. Drobisz dnes při soudní líčení poprvé vypovídal, předání úplatku ale popřel.

Okresní soud v Olomouci vyslechl i další svědky, ale konečný verdikt opět nepadl. Soudce Aleš Vašků případ po dalších návrzích obhájců odročil na 7. října.

Olomouc tak zatím byla potrestána pouze v rámci fotbalu. Fotbalový svaz se rozhodl už dříve nečekat na verdikt civilního soudu a Sigmu potrestal pokutou a odečtem devíti bodů.

Drobisz u soudu dnes tvrdil, že úplatek nemohl po zápase předat. Podle něj se po oslavách na hřišti přesunul do kabiny na společný rituál a poté odešel s mužstvem na společnou večeři.

"Jsou daná pravidla, v šatně po zápase musejí být všichni. Byl jsem tam 30 až 40 minut," tvrdil Drobisz. Jeho verzi podpořili i pořadatelé z olomouckého klubu. "Jsem si jistý, že nikdo v té době z kabiny hráčů nevyšel," uvedl jeden z nich.

Rak zpochybnil Kubíčka

Před soudem dnes stanul také marketingový manažer Sigmy Olomouc Martin Rak, který zpochybnil svědectví bývalého sportovního šéfa olomouckých fotbalistů Jiřího Kubíčka. Ten před časem soudu předal tajnou nahrávku svého rozhovoru s pokladníkem klubu Ladislavem Římským. Na audiozáznamu se mluví o machinaci s penězi, pokladník však tvrdil, že šlo o nacvičený rozhovor.

Rak před soudem uvedl, že byl "kubíčkovec" a sportovního ředitele podporoval do poslední chvíle. Najednou však údajně pochopil, že se rozjíždí nějaká velká hra. "Řekl mi s diktafonem v ruce a velkou nenávistí v očích: já ty zmrdy vedle zničím, vytvořil jsem si na ně důkaz. Oznámil mi to u sebe v kanceláři. Na můj nechápavý dotaz řekl, že si sehrál s Římským scénku," řekl dnes ČTK po vystoupení u soudu Rak. Podotkl, že za tím byla velká nenávist ke klubovému řediteli Sigmy Jaromíru Gajdovi a jeho neúspěch na valné hromadě v roce 2009.

Drobisz trénuje s mužstvem

Žalobce již na konci července navrhl pro všechny aktéry podmíněné a peněžité tresty, neboť podle něj se mezi kluby skutečně podplácelo. Obhájci naopak žádají zproštění. Po závěrečných řečech tehdy soudce znovu otevřel dokazování.

Kvůli korupční kauze přišla Sigma o devět bodů v tabulce první ligy a dostala pokutu čtyři miliony korun. Potrestán byl také Drobisz, jenž si rok a půl nezahraje a musí zaplatit pokutu 200.000 korun. Drobisz se proti trestu odvolal. Dvouletý zákaz působení ve fotbale dostal bývalý sportovní ředitel Sigmy Kubíček.

Drobisz nadále trénuje s mužstvem, podle svých slov má kontrakt do konce léta.

Související