Fotbalisty Plzně čeká druhé vystoupení v milionářské Lize mistrů. Do cesty se jim tentokráte postaví věhlasný italský celek a sedminásobný vítěz Ligy mistrů AC Milán.

Na trávníku San Sira by Viktorka chtěla obrovského soupeře minimálně potrápit, ne-li obrat o body. Zápas začíná v 20:45 a ihned.cz ho sleduje v podrobné on-line reportáži.

AC Milán: Abbiati - Abate, Nesta, Thiago Silva, Antonini - Nocerino, Van Bommel, Seedorf - Emmanuelson - Ibrahimovic, Cassano.

Plzeň: Čech - Rajtoral, Čišovský, Bystroň, Limberský - Horváth, Jiráček - Petržela, Kolář, Pilař - Bakoš.

On-line reportáž

On-line reportáž byla ukončena
20:18
Utkání bylo zahájeno
20:45

1. minuta AC Milán po výkopu okamžitě rozebral plzeňskou obranu a Marek Čech musel likvidovat centr z levé strany.

20:47

2. minuta Petržela na polovině hřiště fauloval Seedorfa, takže domácí zůstanou u míče.

20:47

3. minuta Nádherná akce Plzně, která drze hned v úvodu málem zaskočila giganta! Václav Pilař rozpumpoval nohy, přehnal se jako uragán po levé straně a našel centrem Bakoše, jehož hlavičku z rybičky brankář domácích jen s těží vytáhl ven!

20:48

4. minuta Kolář se hezky uvolnil na pravé straně, ale pak si moc předkopl míč a Thiago Silva ho dokázal skluzem zastavit.

20:50

5. minuta Obrovská šance i na druhé straně. Ibrahimovič prošel až do pokutového území a přihrávkou pod sebe uvolnil na penaltě Cassana. Toho s obrovským štěstím vychytal Marek Čech.

20:51

7. minuta Horváth se dostal k centru, ale hledal jen spoluhráče, kteří stáli v ofsajdu.

20:53

8. minuta Kolář sice šikovně vybojoval míč, ale protože neměl komu přihrát, zase o něj rychle přišel.

20:54

9. minuta Seedorf našel obloučkem za obranu rozběhnutého Ibrahimoviče, ten ale naštěstí nedokázal míč zpracovat.

20:55

10. minuta Milán znovu zle operoval u pokutového území Plzně, naštěstí stihl zakročit Limberský.

20:55

11. minuta Milán si vytváří tlak. Cassano pálil z dvaceti metrů a Čech jen vyrážel na roh, který Milán zahrál nakrátko a špatně.

20:56

12. minuta Až teď se Plzeň vymanila z tlaku a zásluhou sprintu Koláře šla do brejku. Ten ale zastaven plzeňským útočným faulem.

20:59

14. minuta Horváth roztáhl hru a uvolnil do prostoru Rajtorala, jehož centr byl sražený do bezpečí.

21:00

16. minuta Kolář se nebál a věřil si na ránu z úctivé vzdálenosti. Míč proplachtil metr vedle.

21:01

16. minuta Rajtoral vydřel roh pro Plzeň.

21:02

17. minuta Plzeň zkusila zahrát roh nakrátko a míč doputoval až do palebné pozice na nohu Jiráčka. Jeho rána z prostoru před pokutovým územím byla hodně nepřesná.

21:04

19. minuta Plzeň se oklepala z tlaku a přitlačila Milán k jeho bráně. Dlouhé obléhání zakončil pumelicí Horváth. Jeho zakončení bylo tečováno na roh.

21:06

21. minuta O něco podobného se snažil i Milán, ale Plzeň si před svým pokutovým územím počínala důrazně.

21:07

22. minuta S dalekonosnou ránou Cassana si Čech hravě poradil.

21:08

24. minuta Domácí momentálně častěji drží míč na kopačkách, Plzeň ale výborně zahušťuje svou polovinu.

21:10

26. minuta Znovu velký závar na hranici vápna Plzně. Proti rychlé kombinaci se musel sklouznout efektivně Bystroň.

21:12

28. minuta I Plzeň znovu vystrčila růžky. Bomba Bakoše z dálky ale na bránu neprošla.

21:15

30. minuta Jiráček na polovině hřiště zvládl souboj se Seedorfem a Plzeň mohla do přečíslení. Jiráček nakonec vzal zodpovědnost na sebe a sám akci i zakončil. Jeho ráně scházela přesnost.

21:17

32. minuta Další možnost k brejku tentokrát zastavila špatná přihrávka Koláře.

21:17

33. minuta Abate odcentroval, Rajtoral míč podběhl a byla z toho 200% šance AC, kterou proti fantastickému Marku Čechovi zazdil tváří v tvář Ibrahimovič!

21:20

35. minuta Bakoš si mezi obránci křičel o přihrávku, která sice přišla, ale byla hodně nepřesná.

21:22

37. minuta Plzeň dnes snad poprvé chybovala v rozehrávce a Milán měl další obrovskou šanci. Čech ale opět vylámal zuby Ibrahimovičovi, který pálil ze sedmi metrů.

21:24

39. minuta A teď si škube vlasy Pavel Horváth. Tři doteky stačily Viktorce, aby byl její kapitán sám před brankářem. Jeho pohotová rána levačkou ale mířila metr vedle!

21:25

41. minuta Limberský si prvním dotekem zpracoval dlouhé přenesení Jiráčka a druhým ho poslal přímo na bránu. Těsně vedle.

21:27

43. minuta Petržela zahrál při skluzu rukou a rozhodčí ho za to trestá žlutou kartou.

21:29

44. minuta Seedorf ukázal, že umí útočit. Z levé strany si křikl o míč a chtěl Čecha obstřelit. To se mu o pár čísel nepovedlo.

21:31
První poločas skončil
21:48
Druhý poločas byl zahájen
21:49

47. minuta Milán začal druhý poločas aktivně, pomohla mu k tomu standardka. Poté se ke střele dostal Emanuelson, ale jeho pokus vlétl někde pod střechy tribun.

21:51

49. minuta Plzeň dokázala podržet míč, další útok Milána pak zastavil útočný faul Cassana.

21:53

50. minuta Plzeň rozjela postupný útok a vypracovala střeleckou pozici pro Horvátha. Kapitánovi Viktorky ani teď míč na levačku příliš nesedl.

21:54

52. minuta Čišovský zahrál ve vápně rukou a Milán má k dispozici pokutový kop.

21:55
AC Milán - Plzeň 1:0!

53. minuta Míč si postavil na puntík Zlatan Ibrahimovič a tentokráte Čecha s přehledem překonal - 1:0!

21:57

55. minuta Milán je uklidněný a v poklidu kombinuje na polovině Plzně.

21:59

56. minuta Plzeň vyrazila v plném počtu dopředu, jenže Petržela pokazil centr na 4 spoluhráče číhající ve vápně.

22:01

59. minuta Horváth kroutil do pokutového území domácích standardní situaci. Jenže Bystroň přihrávkou hlavou akci překombinoval.

22:02

59. minuta A byl z toho rázem velký problém. Seedorf totiž zatáhl rychlý protiútok, který mohl zakončovat Cassano. Mířil nepřesně.

22:02

60. minuta Brankář domácích měl problémy s centrem Petržely a k odraženému míčí se dostal Horváth. Jeho ránu po zemi už ale Abbiati dokázal zlikvidovat.

22:04

62. minuta Domácí jsou v tuto chvíli jasně lepším týmem. Van Bommel nedokázal propálit clonícího Bystroně.

22:06

64. minuta Plzeň se po inkasované brance marně hlásí ke slovu. Domácí kombinací dirigují hru.

22:07

65. minuta Kolář ovšem vybojoval faul a Horváth může kroutit do vápna velmi nadějnou standardku.

22:08

66. minuta Centr se mu ale vůbec nepovedl. Do bezpečí ho poslal hlavou Seedorf.

22:09
AC Milán - Plzeň 2:0!

66. minuta Zřejmě je po nadějích. Ibrahimovič totiž z protiútoku uvolnil do samostatného úniku Cassana, který si s vyběhnutým Čechem hravě poradil.

22:10

67. minuta Vrba okamžitě střídá. Bakoše nahradil jako obvykle Ďuriš.

22:11

69. minuta Rajtoral měl připraven míč ke střele, ale situaci zazdil. Jeho spoluhráči v obraně pak museli řešit nepříjemný brejk. Zvládli to za cenu rohového kopu.

22:13

70. minuta Střídá i Milán. Odchází Seedorf, nahradí ho Aquilani.

22:16

74. minuta Po chvílích herního klidu Plzeň znovu vystrašil Ibrahimovič. Nebýt Bystroně, šel by sám na Čecha.

22:18

75. minuta Na milost vzatý Fillo si zahraje v dnešním zápase. Střídá totiž nyní nevýrazného Pilaře.

22:19

77. minuta Fillo se uvedl tvrdým zákrokem na polovině hřišti. Vše se obešlo bez žluté karty.

22:21

79. minuta Domácí borci střídají. Antonini jde ze hry, nahradí ho Taiwo.

22:22

80. minuta Plzeň nadějně sehrála standardku. Horváth našel Čišovského, který hlavičkou prodloužil do ohně. Z velkého závěru ale vyšel jako vítěz brankář AC.

22:25

82. minuta Milán trochu ustoupil a zdá se, že chce utkání v poklidu dohrát. Plzeň se tak snaží alespoň o korekci. Rajtoral se individuálně neprosadil.

22:26

83. minuta Centr Horvátha už tak špatný nebyl. Ďuriš byl ale v hodně těžké pozici, aby ho dokázal usměrnit mezi tři tyče.

22:27

85. minuta Ještě to mohlo být drama. Horváth totiž po rohu našel nehlídaného Ďuriše, kterého akce zaskočila, proto nedokázal v megašanci vůbec na míč zareagovat.

22:29

87. minuta Kolář z velké dálky trefil prostor brány, ale pouze její střed. Jeho štiplavá rána tak moc nebezpečí nepřivála.

22:30

87. minuta Střídání domácích. Přichází talentovaný De Sciglio, ze hry jde Abate.

22:31

89. minuta Plzeň se snaží, do vápna domácích létá jeden centr za druhým. Zatím to ale není nic platné.

22:33

90. minuta Rozhodčí nastaví pouhé 2 minuty. Tak dlouho si bude moci atmosféru San Sira vychutnávat mladičký Darida, kterému přepouští místo v sestavě Plzně Kolář.

22:34

92. minuta Bystroň efektivním skluzem v poslední chvíli zastavil unikajícího Cassanu.