Další dílčí právní bitvu ve svých sporech s Evropskou fotbalovou unií (UEFA) a švýcarským fotbalovým svazem vyhrál klub FC Sion. Podle civilního soudu ve švýcarském Martigny totiž nasazoval své posily v domácí lize oprávněně. Start těchto nových hráčů v předkolech evropských pohárů byl důvodem, proč UEFA tým vyřadila z Evropské ligy.

"Soud potvrdil, že švýcarský svaz a Světová fotbalová federace (FIFA) musí nové fotbalisty považovat za způsobilé startovat," uvedl klub v prohlášení na svých internetových stránkách.

Sion měl pykat za to, že v roce 2008 podepsal smlouvu s egyptským brankářem Essamem El Hadárím bez svolení klubu Al Ahlí. FIFA potrestala klub zastavením přestupů, které se podle jejího názoru stalo účinným až po zamítnutí odvolání klubu u sportovní arbitráže CAS, tedy pro kalendářní rok 2011.

Podle názoru švýcarského týmu ale trest v té době už vypršel, protože si ho klub odpykal v předchozích přestupních obdobích. Sion v létě koupil šest nových hráčů a ve sporu s představiteli švýcarské ligy mu start fotbalistů předběžně povolil tamní soud. Tým dal proto novým hráčům příležitost i v předkolech Evropské ligy. UEFA ho však ze soutěže vyřadila a do skupiny se díky tomu dostal Celtic Glasgow.

Klub řeší spor u civilních soudů a ve středu jeho zástupci vypovídali i před arbitry CAS v Lausanne. Soud v kantonu Vaud by měl rozsudek ve věci vyloučení Sionu z Evropské ligy vynést příští týden, CAS má podle agentury Reuters zveřejnit své rozhodnutí v pondělí.