Novým trenérem slávistických fotbalistů se stal František Straka. Bývalý kouč Sparty nahradil po dnešním utkání s Olomoucí Michala Petrouše. Mužstvo převezme v pondělí. Vedení klubu o změně v realizačním týmu informovalo na mimořádné tiskové konferenci.

Strakovo angažování se ale vůbec nelíbí slávistickým příznivcům. Ti dnes po celý zápas proti Olomouci skandovali hesla proti impulzivnímu trenérovi, i když v té době ještě nevěděli, zda tým opravdu převezme.

Straka z toho ale nemá strach. "Krok jsem konzultoval i s kluky ve staré gardě Sparty. Mluvil jsem s Honzou Bergrem a ten mi řekl: Podívej, kolik hráčů odchází ze Sparty do Slavie a naopak. Je to pro mě obrovská výzva a vážím si toho," řekl Straka bezprostředně po svém jmenování.

"Ta situace je zamozřejmě bizardní. Ja s tím počítal, je to .... Aleš Řebíček mi zavolal, jestli bych měl chuť trénovat Slavii. Aleše znám z Teplic. To rozhodlo," popisoval průběh rozhodování.

O změně na lavičce Slavie se spekulovalo již delší dobu. Vedení klubu už před časem prohlásilo, že Petrouš je jen dočasným trenérem a nejpozději po sezoně 2011/12 s největší pravděpodobností odejde, ať bude mít výsledky jakékoliv. Tým na podzim vypadl z domácího poháru s divizním Převýšovem a v ligové tabulce mu navzdory dnešní výhře 1:0 patří až 13. místo.

Petrouš doplatil na výsledky

Petrouš vydržel na pozici hlavního trenéra Slavie přesně rok. Pražany převzal loni po odchodu Karla Jarolíma a v jarní části minulé sezony je dokázal navzdory existenčním ekonomickým problémům dotáhnout na konečné deváté místo.

V tomto ročníku se mu ale s týmem přestalo dařit. Od vedení dostal nabídku pokračovat jako trenér rezervy, ale zatím neví, zda ji přijme.

Třiapadesátiletý Straka hrával dlouhá léta za Spartu, kterou posléze vedl i jako trenér. V české lize trénoval také Teplice, Plzeň a České Budějovice. Naposledy působil v polském klubu Arka Gdyně, v jednom zápase proti Maltě před dvěma lety vedl také českou reprezentaci.

Související