Největší zkušenost z utkání se španělskými týmy má v české fotbalové reprezentaci Tomáš Hübschman. Páteční soupeře českého týmu v kvalifikaci o mistrovství Evropy má defenzivní hráč ukrajinského Šachtaru Doněck zmapované.

Ne krása, ale výsledek

"Xavi je hodně na míči, jeho hra je založená na krátkých přihrávkách a snaží se o zakončení. Busquets odvádí spíš černou práci, Pedro nabíhá ze strany a Villa je kanonýr. Ale přece jen v Barceloně nadstavbu dělá Argentinec Messi a toho tady neuvidíme," připomněl, kdo je hlavní hvězdou španělské ligy.

Španělský národní tým hraje hodně podobně tomu, co předvádí Barcelona. "Na takové zápasy se každý fotbalista těší," uvedl Hübschman. Těžko však hledá odpověď na otázku, jaký způsob hry by měl českému celku přinést úspěch. "Já bych tentokrát raději vyměnil krásnou podívanou za výsledek, což je v naší situaci zřejmé. Samozřejmě, že zalézt a jen bránit by také byla chyba, ale spíš odhaduji, že v jednotlivých fázích budeme způsob hry měnit," odhadl.

Připomněl jarní souboj Šachtaru Doněck v Lize mistrů na Nou Campu, který vyhrál katalánský gigant 5:1. Ukrajinský klub sice sklidil pochvalu za otevřenou hru, měl i řadu šancí, ale nakonec odjel s debaklem. "To je přesně ten případ. Hráli jsme pěkný fotbal, ale po návratu každý mluvil jen o výsledku."

I Plašil se dá nahradit

Proti Španělsku budou českému týmu scházet kvůli žlutým kartám Jaroslav Plašil s Janem Rezkem, ale Hübschman věří, že se s tím mužstvo vyrovná, stejně jako při výhře 4:0 nad Ukrajinou. "Chyběli nám přitom Tomáš Rosický či Petr Jiráček, kteří předtím hráli ve Skotsku. Samozřejmě zkušenosti Pláši budou asi chybět, ale i tak si myslím, že v pátek můžeme něco uhrát," věří.

Španělskou hru si mohou reprezentanti dopodrobna zmapovat i na pokojích hotelu Praha, kde jim na jednom z kanálů běží záznamy minulých zápasů soupeře a především jarního vzájemného duelu v Granadě, v němž Češi vedli, ale nakonec podlehli 1:2.