Zatímco sázkové kanceláře vypisují velmi mírné kurzy na to, že František Straka nevydrží u Slavie do březnového derby se Spartou, fanoušci vršovického celku pokračují v protestech.

Na ligový zápas na Žižkově, který se hraje v pondělí 17. října, se rozhodli dorazit v černém oblečení, čímž hodlají vyjádřit tím nesouhlas s angažováním bývalého sparťanského trenéra.

"Nakonec jsme sáhli k mírným protestům. Každý, kdo nesouhlasí se situací v klubu a se Strakou, přijde na Žižkov v černém. Jestli to bude i v dalších zápasech, to nevím. Na prostěradlo, na papír nebo na cokoliv každý, kdo nesouhlasí, napíše jasný vzkaz. Například 'Straka ven, Platil ven'," řekl šéf slávistické severní tribuny v Edenu Lukáš Vala, přezdívaný Strašák.

Fanoušci také chtějí vyvěšovat při zápasech místo slávistické vlajky jen nesouhlasné transparenty. "Co si myslíme o Strakovi, bude zařazeno i do děkovačky. Bude tam o trenéru Strakovi zmínka," tvrdil Vala.

 

Zástupci fanouškovského hnutí Sešívaní drží spolu. Ve středu se sešli se Strakou i s majitelem klubu Alešem Řebíčkem a jeho bratrem Adamem, který je v představenstvu. "Údajně bylo panu Strakovi dost rázně řečeno, že není vítán. Byl asi hodně překvapený," řekl Vala.

 

Straka byl jmenován novým koučem Slavie v neděli místo dosavadního trenéra Michala Petrouše. Bývalý trenér Sparty tak rozhněval fanoušky z Edenu i z Letné.