Už potřetí olomoucký okresní soudce dnes přistoupil v korupční kauze mezi fotbalisty Sigmy Olomouc a Bohemians Praha ke konfrontaci. Své protichůdné verze si tu tváří v tvář říkali olomoucký brankář Petr Drobisz a tehdejší hráč střížkovského klubu Miroslav Obermajer.

Obermajerovi podle obžaloby předal Drobisz 300 000 korun, které měly zajistit Olomouci výhru ve vzájemném ligovém utkání. Případ rozplétá soud už od konce května.

Oba přísahali, jeden lhal

Během konfrontace oba hráči trvali na svém. "Po zápase jsem od vás dostal SMS, že mám vyjít před stadion. Pak jste mi napsal SMS, že mám jít za vámi. Zavedl jste mne do domu, kde jsem později při rekonstrukci zjistil, že bydlíte. Předal jste mi igelitovou tašku, kde byly peníze. Prohodili jsme pár slov. Tašku jsem převzal a odešel do autobusu," řekl Drobiszovi do očí Obermajer.

"Absolutně to není pravda, nevím, proč jsi mě do toho zatáhl. Není možné, abych ze šatny vylezl a posílal ti esemesky. Absolutně to není pravda," tvrdil Drobisz. "Můžu přísahat na svou rodinu a na své děti, že jsi mi peníze předal," uvedl Obermajer. "Já ti můžu taky tak přísahat, já mám taky děti, já na ně taky přísahám," odpověděl Drobisz.

Obermajer se jej poté zeptal, jak mohl vědět, kde Drobisz bydlí. Dodal, že to nebyl jeho byt, ale že žil v bytě jiného fotbalisty. "I policie potvrdila, že jsem na tom místě musel být," podotkl Obermajer. Podle Drobisze si to však mohl jednoduše zjistit.

 

Tváří v tvář proti sobě u soudu během uplynulých měsíců stanuli i bývalý sportovní šéf olomouckých fotbalistů Jiří Kubíček s pokladníkem klubu Ladislavem Římským. Právě tajná nahrávka s pokladníkem, kde se mluví o manipulaci s penězi klubu, je považována za jeden z hlavních důkazů. Kubíček pak u soudu stanul ještě jednou, a to v konfrontaci se svědkem, kterého měl potkat na ulici a mluvit s ním o tom, jak Sigmu zničí. "Myslím, že konfrontace má smysl s ohledem na důkazní situaci," řekl dnes soudce Aleš Vašků.

Disciplinárka už rozhodla

V případu je obžalován z podplácení brankář Drobisz, který zástupcům Bohemians Praha před dvěma lety úplatek údajně předal. Tehdejší hráči střížkovského klubu Obermajer, David Zoubek a prezident Bohemians Praha Karel Kapr jsou obžalováni z přijímání úplatku. Na aféru upozornil Kapr až loni v březnu.

Žalobce už na konci července navrhl pro všechny aktéry případu podmíněné a peněžité tresty, neboť podle něj se mezi kluby skutečně podplácelo. Obhájci naopak žádají zproštění. Po závěrečných řečech tehdy soudce znovu otevřel dokazování.

Disciplinární komise Fotbalové asociace České republiky olomoucký klub včetně brankáře Drobisze už potrestala. V opakovaném řízení ve čtvrtek Sigmě znovu odečetla devět bodů a udělila pokutu čtyři miliony korun. Drobisz má distanc na rok a půl.

Související