Start kapitána české fotbalové reprezentace Tomáše Rosického v dnešním kvalifikačním utkání v Litvě je ohrožen, neboť po pondělním večerním tréninku ho znovu začala pobolívat třísla. O jeho startu se tak rozhodne až odpoledne. Nakopnuté lýtko po tréninku trápí Petra Jiráčka, ale jeho nasazení do základní sestavy by to nemělo ovlivnit.

Jednatřicetiletého Rosického sužují třísla dlouhodobě, v minulé sezoně musel kvůli tomuto problému několikrát na krátký čas vysadit. Tentokrát ho citlivé místo začalo bolet před klíčovým zápasem národního týmu.

Zářijové utkání ve Skotsku zase pro Rosického skončilo zraněním podkolenní šlachy, kvůli němuž pak v Arsenalu tři týdny nenastupoval. Před říjnovým kvalifikačním termínem však už byl fit.

Podle mluvčího týmu Jaroslava Koláře si Jiráček přivodil zhmožděninu v nevinném souboji během tréninku, zatímco Rosického začala třísla pobolívat bez cizího zavinění.

"Podle ranních zpráv lékařů bude Jiráček schopen bez potíží nastoupit, o startu Tomáše Rosického se bude rozhodovat až na poslední chvíli," řekl ČTK Kolář.

Při Rosického absenci by na jeho místě dostal šanci nejspíš Kamil Vacek, který nastupuje za italské Chievo. Zápas začne ve 20:45, Češi mohou v případě remízy nebo výhry postoupit do listopadové baráže o ME.

Související