Takový zápas plzeňský fotbalový klub nepamatuje. Chlapci ze Štruncových sadů se na Nou Campu měří s fenomenální Barcelonou. "Když jsem s fotbalem začínal, tak by mě nenapadlo, že se dostanu až sem. Je to prostě fotbalový chrám, dýchá tady historie," řekl záložník Petr Jiráček, když se po stadionu prvně procházel.

"Ani si moc neumím představit, až to tady začne hučet. Je to prostě nádhera, krásný stadionek," uvedl ofenzivní univerzál Václav Pilař.

Podle expertů nemá Plzeň šanci uhrát ani bod. Ale zázraky se přece občas dějí. O tom by Plzeň mohla vyprávět.

Kouč Plzně Pavel Vrba nepřišel s žádným překvapením a na trávník pošle stejné fotbalisty jako v předchozích dvou zápasech s Borisovem a AC Milán: Čech - Rajtoral, Čišovský, Bystroň, Limberský - Horváth, Jiráček - Petržela, Kolář, Pilař - Bakoš.

On-line reportáž

On-line reportáž byla ukončena
20:12
Sestavy

Barcelona: Valdés - Dani Alvés, Mascherano, Abidal, Adriano - Xavi, Busquets, Iniesta - Pedro, Messi, Villa.

Plzeň: Čech - Rajtoral, Čišovský, Bystroň, Limberský - Horváth, Jiráček - Petržela, Kolář, Pilař - Bakoš.

20:43

Hráči Barcelony i Plzně si vyslechli znělku Ligy mistrů a další prestižní zápas podzimu tak může začít.

20:46

1. minuta - Utkání bylo právě zahájeno!

20:47

2. minuta - Hned druhá minuta a Barcelona má gólovku! Villa po průniku od brnakové čáry vracel balon za sebe, leč Pedro netrefil míč.

20:48

3. minuta - Tak to je síla! Messi si dvakrát narazil balon s Alvésem a byla z toho další tutovka. Čech ale dobře vyběhl a znemožnil Argentincovi přesně zakončit. Plzenští obránci stáli před svým vápnem jako kuželky.

20:50

4. minuta - Viktorka trochu zklidnila hru, když podržela míč u půlící čáry.

20:51

7. minuta - Plzenští se pokusili probít dopředu, ale ještě před pokutovým územím přišli o balon.

20:53

8. minuta - Messi to zkoušel technicky, ale byl nepřesný. Čech jeho oblouček chytá do rukavic.

20:54
Barcelona vede 1:0

10. minuta - Plzeň opět nezachytila pohyb hráčů před pokutovým územím. Iniesta si narazil balon s Messim a pak přes Čišovského neomylně zakončil k tyči.

20:57

13. minuta - Teď měli hosté slušnou naději - soupeře na chvíli po rychlém brejku přečíslili, ale Pilařův finální centr byl nepřesný.

21:00

14. minuta - Iniesta obehrál u brankové čáry Rajtorala jako mladého kluka, Villa však po jeho přihrávce do druhé vlny vysoko přestřelil.

21:01

17. minuta - Pedro se hbitě obtočil kolem Limberského, leč jeho přízemní pumelice skončila metr od tyče.

21:03

18. minuta - Teď mohl Petržela odcentrovat, ale byl příliš pomalý a na pravé straně nakonec o balon přišel.

21:04

20. minuta - Další výlet hostů dopředu tentokrát pokazil Pilař, jenž přišel lacino o míč.

21:06

22. minuta - Plzeň teď Barcelonu na několik vteřin zamkla v brankovišti. Nic víc než několik přihrávek dokola z toho ale nebylo.

21:08

23. minuta - Další spolupráci Messiho s Iniestou přerušil mylný ofsajd.

21:09

26. minuta - Villa dostal chvíli prostoru, ale jeho rána z hranice pokutového území letěla jen o kousek mimo.

21:12

28. minuta - Velmi efektní narážečka Plzně, jenže Jiráček místo toho , aby běžel vpřed, nesmyslně poslal balon soupeři. Z okamžitého brejku pak tváří v tvář Čechovi neuspěl Messi.

21:14

29. minuta - Plzeň se začala osmělovat a několikrát teď šikovně zahráli míč před Valdése.

21:15

31. minuta - Velmi aktivní je zejména Petržela. Tentokrát se pokoušel vybídnout Rajtorala, ale míč končí až za čárou.

21:17

32. minuta - Další Petrželův centr, ale znovu neúspěšný. Čeští hráči mají zatím držení balonu 38%.

21:18

35. minuta - Další obléhání Barcelony končí neúspěšně. Čech bude vykopávat.

21:21

36. minuta - Limberský skvěle odcentroval na penaltu, ale Bakoš i Petržela trestuhodně minuli.

21:22

37. minuta - Na druhé straně přestřelil bránu po nešťastné teči Rajtorala Pedro.

21:23

39. minuta - Pedrovu střelu ze strany srazil skluzem na roh Limberský.

21:25

41. minuta - Iniesta dostal prostor, tak to zkusil z dálky. Netrefil se ale o několik metrů.

21:27

42. minuta - Messi dostal obloučkem míč za obranu, z úhlu ale pak netrefil bránu.

21:28

44. minuta - Neshoda v plzeňské defenzívě a najednou je u balonu Pedro. Míč si ale naštěstí ukopl.

21:30

46. minuta - Messi nadpozemskou střelou z 25 metrů trefil tyč Čechovy brány. Čech se ani nepohnul.

21:32
Konec 1. poločasu
21:34

Na střely vyhrála Barcelona 12:0. Jenom dvě rány ale mířily mezi tyče.

21:47
2. poločas právě začal
21:48

48. minuta - Barcelona si rozvážně posílá míč kolem plzeňského vápna.

21:50

50. minuta - Viktorka se od začátku druhé půle nedostala ani jednou z katalánského zámku.

21:52

51. minuta - Branka je na spadnutí, ale Alvés, Xavi ani Messi zatím neuspěli.

21:55

53. minuta - Hosté si na chvíli vydechli. Pilařův chytrý pas do nadějné šance ale Limberský o kousíček netrefil.

21:56

54. minuta - Messimu není přáno. Obešel troji plzeňských obránců, stopku mu vystavil opět Marek Čech.

21:57

56. minuta - Sprintujícímu Bakošovi ukopl míč vyběhnutý Valdés.

21:59

57. minuta - Plzeň střídá. Bakoše nahradí Ďuriš.

22:00

60. minuta - Messi po dalším sólu napříč pokutovým územím u ostrého úhlu podruhé v utkání trefuje tyč.

22:03

62. minuta - Rajtoral nepochopitelně dával Čechovi ve vápně malou domů před dotírajícím Iniestou.

22:04

63. minuta - Alvés se teď vůbec nedohodl s Valdésem a míč se nikým nehlídán chvíli kutálel ve vápně. Ďuriš byl však nepřipraven a situace nevyužil.

22:07

65. minuta - Alvésův prudký centr do vápna Messi jen o kousek ve skluzu nestihl.

22:08

66. minuta - Xaviho střela zpoza hranice šestnáctky mířila vysoko nad.

22:09

68. minuta - Messi si obhodil Čecha, ale před prázdnou bránou ukopl Limberský!

22:10

71. minuta - Plzeň ve druhém poločase kontrolovala balon sotva pár desítek vteřin.

22:13

74. minuta - Plzeň podruhé střídá. Odchází Pilař, místo něj si zahraje Fillo.

22:19

77. minuta - Barcelona stále obléhá, stále obléhá.

22:20

78. minuta - Petržela chtěl využít toho, že Pedro ležel na zemi, a pokračoval dál ve hře, za což dostal od Katalánců pěkně vyhubováno.

22:21
Barcelona vede 2:0

82. minuta - Petržela trestuhodně ztratil balon na půlící čáře, čímž umožnil Barce brejk. Limberský nejdřív skvěle zablokoval Messiho, ale Villa byl u odraženého míče jako první a do prázdné brány zvýšil na 2:0.

22:26

85. minuta - Odchází Iniesta, zahraje si Keita.

22:27

87. minuta - Na pravé straně se velmi šikovně uvolnil Pedro, ale jeho přihrávka na úplně volného Villu byla dosti nepřesná.

22:30

88. minuta - Na hřiště se poprvé v sezoně podívá Cuenca, jenž se vymění s Villou.

22:32

90. minuta - Messiho tečovaná rána ze středu kočí nad Čechovým břevnem.

22:33

90. minuta - Rozhodčí nastaví tři minuty.

22:35

93. minuta - Dalšího Messiho rána - vedle.