Kromě fotbalistů plzeňského celku byli ve hře o body v Lize mistrů i další čeští hráči. V přímém souboji se radoval Petr Čech, jehož Chelsea rozdrtila Genk s Danielem Pudilem i díky dvěma gólům Torrese 5:0. Výher se dočkali i Tomáš Rosický z Arsenalu a Michal Kadlec z Leverkusenu. Tomáš Hübschman uhrál se Šachtarem Doněck jen remízu.

Pudil si odvetu nezahraje

Gólman Čech prožil v brance Chelsea pohodový zápas. "Blues" od úvodu drželi proti Genku zápas pevně v rukách a už během prvního poločasu nasázeli bojácnému soupeři čtyři branky. Dvě z nich zaznamenal Torres a dvakrát v jednom utkání se trefil v dresu Chelsea vůbec poprvé.

Po pauze brankostroj ustal. Genk ani na devátý pokus v základní skupině Ligy mistrů nevyhrál a spolu s Dinamem Záhřeb jako jediný ještě neskóroval. Pudil si z utkání odnesl třetí žlutou kartu a bude chybět v odvetě v Belgii.

V dalším duelu skupiny udělal velký krok k postupu Leverkusen v sestavě s Kadlecem. V souboji dvou poražených finalistů soutěže ze začátku tisíciletí zdolal Valencii a zlomil prokletí se španělskými soupeři, které předtím neporazil sedmkrát za sebou.

Rosický pomohl k výhře

Souboj o prvenství ve skupině mezi vedoucím Olympiquem Marseille a Arsenalem byl hodně opatrný. Až v druhé minutě nastavení zajistil londýnskému celku střídající Ramsey posun do čela skupiny a hosté udrželi neporazitelnost při výjezdech do Francie. Rosický odehrál za hosty celý zápas. Olympiakos Pireus po dvou porážkách zabral doma proti Dortmundu a po výhře 3:1 poskočil na třetí místo.

Šachtar Doněck s Hübschmanem zůstal po remíze 2:2 s Petrohradem překvapivě poslední ve skupině G. Pro domácí se přitom zápas o naději nevyvíjel špatně - brankář Rybka chytil v úvodu penaltu a po čtvrthodině poslal Šachtar do vedení Willian.

Jenže Širokov ve 33. minutě své penaltové zaváhání odčinil, a když ještě do poločasu opět převážil skóre na domácí stranu Luiz Adriano, hosté i podruhé vyrovnali.

Skupina G má i nadále velmi překvapivý vývoj, mimo postupové příčky totiž dál zůstává vítěz Evropské ligy FC Porto, když s Apoelem Nikósie uhrál jen remízou 1:1.

Skupina E:

Bayer Leverkusen - Valencie 2:1
Branky: 52. Schürrle, 56. Sam - 24. Jonas. Rozhodčí: Thomson (Skot.).

Chelsea - Genk 5:0
Branky: 11. a 27. Torres, 8. R. Meireles, 42. Ivanovič, 72. Kalou. Rozhodčí: Nikolajev (Rus.).

1. Chelsea          3 2 1 0 8:1 7
2. Leverkusen    3 2 0 1 4:3 6
3. Valencie         3 0 2 1 2:3 2
4. Genk              3 0 1 2 0:7 1

Skupina F:

Olympique Marseille - Arsenal 0:1 (0:0)
Branka: 90.+2 Ramsey. Rozhodčí: Skomina (Slovin.).

Olympiakos Pireus - Borussia Dortmund 3:1 (2:1)
Branky: 8. Holebas, 40. Džebúr, 79. Modesto - 26. Lewandowski. Rozhodčí: Nijhuis (Niz.).

1. Arsenal                   3 2 1 0 4:2 7
2. Marseille                 3 2 0 1 4:1 6
3. Olympiakos Pireus  3 1 0 2 4:4 3
4. Dortmund               3 0 1 2 2:7 1

Skupina G:

Šachtar Doněck - Zenit Petrohrad 2:2 (2:1)
Branky: 15. Willian, 45.+1 Luiz Adriano - 33. Širokov, 60. Fajzulin. Rozhodčí: De Bleeckere (Belg.).

FC Porto - APOEL Nikósie 1:1 (1:1)
Branky: 13. Hulk - 19. Ailton Almeida. Rozhodčí: Gautier (Fr.).

1. APOEL Nikósie          3 1 2 0 4:3 5
2. Petrohrad                 3 1 1 1 6:5 4
3. FC Porto                   3 1 1 1 4:5 4
4. Šachtar Doněck        3 0 2 1 4:5 2