Liberečtí fotbalisté šest dnů po výhře na Spartě málem tradičně nezvládli domácí zápas, ale v otvíracím utkání 11. ligového kola nakonec dokázali porazit Baník Ostrava po boji 3:2.

Vítěznou branku vstřelil v poslední minutě Nezmar, pro kterého to byl druhý gól v utkání. Dvakrát se prosadil také hostující Svěrkoš. Severočeši poskočili na druhé třetí místo tabulky, na první Spartu ztrácejí šest bodů.

Po sérii tří porážek v řadě konečně naplno zabrali fotbalisté Příbrami, kteří na domácí půdě nedali šanci o záchranu bojující Sigmě Olomouc. Hanáky smetli jasně 4:1. Středočeši za pátou výhru v sezoně vděčí úspěšným střelcům Pleškovi, Šlapákovi a Koukalovi, který se jako střídající hráč v závěru trefil dvakrát.

Olomouc při tříbrankové ztrátě stačila odpovědět snížením Varadiho. Příbramští se v neúplném jedenáctém kole posunuli na osmé místo, Hanáci jsou i vinou devítibodového odečtu na čtrnácté pozici.

Na vítězství Liberce musel zareagovat Jablonec, kterému se na půdě Dukly Praha podařilo vítězstvím 3:1 vrátit na druhou příčku tabulky pět bodů za vedoucí Spartu.

Nováček nejvyšší soutěže sice v azylu na Strahově, kam se přesunul kvůli instalaci vyhřívaného trávníku na Julisce, nad favoritem vedl po Hanouškově trefě, ale hosté brankami Beneše, Zábojníka a Pitáka v druhé půli skóre otočili. Dukla našla přemožitele po pěti předešlých utkáních bez porážky .

Z prvního vítězství s novým týmem se raduje František Straka. Jeho Slavia v utkání proti Českým Budějovicím zužitkovala přesilovku po vyloučení hostující Horejše ze závěru úvodního poločasu a díky brankám Jandy a Hurky zvítězila 2:0.

Pro Slavii to byla teprve třetí výhra v sezoně, Dynamo na první tříbodový zisk jako jediný ligový tým stále čeká a zůstává poslední.

Slovácko zvítězilo v Hradci Králové 1:0, přestože hrálo od 65. minuty bez vyloučeného Davida Pavelky. O jediný gól se postaral v 35. minutě Vít Valenta. Hradec měl sice po většinu zápasu herní převahu, ale posedmé v sezoně nedokázal vstřelit gól, na který čeká už 295 minut.

11. kolo první fotbalové ligy:

Slovan Liberec - Baník Ostrava 3:2 (2:1)

Branky: 38. a 90. Nezmar, 19. Breznaník - 27. a 67. Svěrkoš. Rozhodčí: Zelinka - Marek, Peřina. ŽK: Poliaček, Svěrkoš, Pietrzkiewicz, Vomáčka (všichni Ostrava). Diváci: 3812.

Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Polák (75. Karišik), Nezmar, Fleišman - Šural, Vácha, Janů, Breznaník (68. Liška) - Hadaščok (61. Rilke), Rabušic. Trenér: Šilhavý.

Ostrava: Pietrzkiewicz - Zawada, Vomáčka, Frydrych, Cverna - Vašenda, Greguš, Droppa (83. Droppa), Poliaček, Malcharek (23. Šenkeřík) - Svěrkoš. Trenér: Malura.

1. FK Příbram - Sigma Olomouc 4:1 (1:0)

Branky: 83. a 90+2. Koukal, 37. Pleško, 59. Šlapák - 85. Varadi. Rozhodčí: Franěk - Slavík, Tacina. ŽK: Hejda - Vepřek, Zlámal. Diváci: 1500.

Příbram: Hruška - M. Štochl, Hejda, Krejčí, Divíšek - Valenta (88. Mareš), Tarczal, T. Pilík, Pleško (90. Papšys) - Wágner, Šlapák (80. Koukal). Trenér: Vavruška.

Olomouc: Zlámal - Janotka, Kučera (64. Varadi), Škerle, Vepřek - Bajer, Hořava, Rossi - Přikryl (77. Jerome), J. Schulmeister (46. Heinz), Petr. Trenér: Psotka.

Dukla Praha - Baumit Jablonec 1:3 (1:0)

Branky: 23. Hanousek - 54. Beneš, 73. Zábojník, 77. Piták. Rozhodčí: Kocourek - T. Kovařík, Makovička. ŽK: Lietava, Přeučil - Jarolím, Eliáš, Kovařík. Diváci: 1156.

Dukla: Rada - Pospíšil, Vorel, Švejdík, Vrzal - Malý, Šiml (60. Přeučil), Hanousek - Berger (79. Pázler), Lietava, Svatonský (71. Podrazký). Trenér: Kozel.

Jablonec: Špit - Eliáš, Pavlík, Beneš, Zábojník - Kopic (73. Kopic), Loučka, Jarolím (85. Vaněk), Piták, Kovařík (89. Novák) - Lafata. Trenér: Komňacký.

Slavia Praha - Dynamo České Budějovice 2:0 (0:0)

Branky: 47. Janda, 83. Hurka. Rozhodčí: Jech - Pospíšil, Štěrba. ŽK: Latka, Hubáček, Trubila, Jarolím - Javorek, Ondrášek. ČK: 45. Horejš (Č. Budějovice). Diváci: 5682.

Slavia: Čontofalský - Kaufman (17. Pospěch), Latka, Hubáček, Hloušek - Nitrianský, Jarolím, Janda (66. Milutinovič), Trubila - Hurka, Blažek (59. Vlček). Trenér: Straka.

Č. Budějovice: Křížek - Horejš, Lengyel, Brezinský, Machovec - Klesa, Čirkin (83. Stráský), Javorek, Otepka (56. Hudson), Sandro (88. Petráň) - Ondrášek. Trenér: Cipro.

Hradec Králové - 1. FC Slovácko 0:1 (0:1)

Branka: 35. Valenta. Rozhodčí: Drábek - Večeřa, Košec. ŽK: Fukal, Klapka - Mezlík, Pavelka, Kubáň, Fujerik. ČK: 65. Pavelka (Slovácko). Diváci: 3506.

Hradec: Lindr - Plašil (79. Rezek), Fukal, Chleboun - Fischer, Hochmeister (46. Štěpán), Poděbradský (61. Gulajev), Zelený - Klapka - Černý, Dvořák. Trenér: Kotal.

Slovácko: Filipko - Mezlík, Trousil, Kordula, Kubáň - Ondřejka (70. Fujerik), Daníček, Pavelka, Valenta (85. Reinberk), Jeleček - Došek (90.+1 Kerbr). Trenér: Soukup.

Viktoria Plzeň - Viktoria Žižkov 4:1 (0:0)

Branky: 51. Petržela, 62. Pilař, 73. Čišovský, 77. Bakoš - 69. Böhm.

Rozhodčí: Matějek - Wilczek, Ubias. ŽK: Kadeřábek, Štastný, Bodeček. ČK: 90. Bodeček (všichni Žižkov). Diváci: 5736.

Plzeň: Pavlík - Rajtoral, Čišovský, Bystroň, Limberský - Horváth, Jiráček - Petržela, Kolář (88. Řezník), Pilař (82. Darida) - Ďuriš (56. Bakoš). Trenér: Vrba.

Žižkov: Vaclík - Šťastný, Bodeček, Procházka, Starý - Lafrance (65. Folprecht) - Kadeřábek, Kalivoda (84. Súkeník), Čermák, Slodowy - Nestorovski (46. Böhm). Trenér: Pulpit.

FK Mladá Boleslav - Bohemians 1905 2:0 (1:0)

Branky: 14. Zahustel, 79. Procházka. Rozhodčí: Kovařík - Kordula, Hájek. ŽK: Kúdela, Šírl - Žižka, Nešpor. Diváci: 3164.

Boleslav: Miller - Kysela, Johana, Rolko (46. Janíček), Šírl - Kúdela, Procházka - Zahustel, Kulič (88. Ščuk), Bulut (65. Řezníček) - Chramosta. Trenér: Koubek.

Bohemians 1905: Sňozík - Jindřišek, Lukáš, Cseh, Žižka - Moravec, Šumský (60. Budínský), Borek (77. Kraják), Bartek - Škoda, Nešpor (67. Bálek). Trenér: Medynský.

1. Sparta 10 9 0 1 23:7 27
2. Jablonec 11 7 1 3 32:11 22
3. Plzeň 11 6 3 2 24:15 21
4. Liberec 11 6 3 2 23:14 21
5. Mladá Boleslav 11 5 4 2 16:11 19
6. Bohemians 1905 11 5 3 3 10:13 18