Baráž o mistrovství Evropy se blíží a čeští fotbalisté spolu před důležitými zápasy s Černou Horou v Praze na Strahově poprvé trénovali. Tým byl téměř kompletní i s Milanem Barošem, kterého trápí lýtkový sval. Většinu tréninku vynechal jen stoper Roman Hubník, který rehabilitoval uvnitř stadionu. Přípravy se nezúčastnili jen Jan Rezek a Petr Čech, kteří se k týmu připojí později.

Konec sezony se zraněními

Kromě Baroše a Čecha, který má zlomený nos, mají zdravotní komplikace také Jan Rajnoch, Hubník a Tomáš Pekhart, podle týmového lékaře Petra Krejčího to není nic neobvyklého. "Při těchto listopadových termínech je to běžné. Podzimní sezona se blíží ke konci, a tak zdravotní komplikace přibývají," prohlásil Krejčí.

Největší starosti mu dělá především stav brankáře Čecha, který si v sobotním utkání s Blackburnem zlomil nos a nyní si nechává vyrobit speciální obličejovou masku, která by zraněné místo měla ochránit.

"Takhle narychlo jsme v Česku nesehnali firmu, která by masku vyrobila a také s tím nemáme zkušenosti. Proto se do toho vložila Chelsea, která má kontakt na firmu v Miláně, kde si ji Petr v úterý nechá vyrobit. Ve středu či ve čtvrtek přiletí a uvidíme, jestli ho to nebude limitovat. Podle toho se rozhodneme, jestli nastoupí," uvedl Krejčí.

Pozitivnější zprávu mu dalo vyšetření Baroše. Magnetická rezonance nepotvrdila informace o hematomu a prasklině ve svalu. "Není tam krvácení ani porušení svalu. Milan zůstává dál v přípravě. Při běhání ho to neomezuje, ale uvidíme při hře. Nyní se mu bude věnovat naše rehabilitační parta," prohlásil Krejčí.

Nad Barošův start je ale dál nejistý. "Má tréninkový výpadek a zatím si byl jen sám párkrát zaběhat. Je na trenérech, aby se rozhodli, jak ho využijí," dodal lékař. Na tréninku Baroš většinou jen vyklusával spolu s kondičním trenérem Alešem Kaplanem a po 45 minutách hřiště opustil.

Čech na operaci nemusí

V případě Čecha si Krejčí myslí, že ho zranění nosu limitovat nebude. Obává se však, aby se toho nesnažil využít soupeř. "Hrát se s tím dá. Jen to při zásahu hodně bolí. Ale není tak velká pravděpodobnost, že by ho do toho někdo hned znovu trefil. Na druhou stranu je to důležité utkání a mohlo by k tomu dojít úmyslně," míní lékař českého týmu.

Čech už ví, že nebude muset na operaci. "Kromě zdravotního stavu hodně záleží i na tom, jak mi sedne maska. Ve středu si ji poprvé vyzkouším. Bude důležité, jestli s ní uvidím do všech úhlů," uvedl Čech na svém webu. "Pokud bude vše v pořádku, tak bych s týmem absolvoval čtvrteční předzápasový trénink. Nechci v tuto chvíli dělat předčasné závěry, rozhodnutí padne až po příletu do Prahy," prohlásil Čech.

Tréninku se zúčastnil i kapitán Tomáš Rosický, který dorazil nachlazený, podle Krejčího je však v pořádku. "Tomáš vypadá výborně. Žádný problém mi nehlásil," dodal Krejčí.

Národní tým se bude až do středy připravovat na Strahově, ve čtvrtek už absolvuje přípravu v letenské Generali Areně, kde se v pátek bude utkání s Černohorci hrát.

Související