Česká fotbalová reprezentace vstoupila do baráže o postup na EURO 2012 vítězstvím nad Černou Horou v poměru 2:0. První branku vstřelil parádní ranou zpoza vápna Václav Pilař, v nastaveném čase druhé půle pak výhru zpečetil hlavičkou Tomáš Sivok. Odveta se hraje v úterý v Podgorici.

Černohorci působili podrážděně, každé písknutí rozhodčího komentovali a doprovázeli divokými gesty, kterými vynikal především trenér Brnovič. Ve čtvrté minutě je málem umlčel Plašil, ale jeho střelu mezi tyče gólman Mladen Božovič ustál.

Česká aktivita pokračovala, hosté ale pracovali v defenzivě přesně, a když už se domácí rychlou kombinací přes obránce dostali, skončila akce špatnou přihrávkou, nebo svoji možnost Češi zmařili. Mimo vypálil Pekhart, který pak postrčil ve 34. minutě míč do výtečné pozice Jiráčkovi, ale ten ho poslal nad.

V 63. minutě už ale mohli čeští fotbalisté slavit: Rosický vyslal uličkou před vápno Pilaře, který z dvaceti metrů poslal nádhernou střelu po levé ruce brankáře míč do sítě.

Možnost navýšit náskok měl český celek ještě v 78. minutě, kdy po faulu na Rosického vyslal Kadlec trestný kop, který srazil zřetelně rukou daleko od těla Vučinič, ale sudí Atkinson penaltu neodpískal. Chyb v hostující defenzivě přibývalo, vzápětí měl štěstí brankář Božovič, který nechtěně trefil hlavu Pekharta, ale míč se odrazil mimo.

V závěru se znovu mohl prosadit Pilař po Rosického prostrčení, ale v šestnáctce se nestihl dostatečně rychle zorientovat. V nastaveném čase ale přece jen přišel druhý gólový moment zápasu. Rosický poslal trestný kop na Sivoka, který na bližší tyči hlavou zdvojnásobil náskok.

ČR - Černá Hora 2:0 (0:0)

Branky: 63. Pilař, 90.+2 Sivok. Rozhodčí: Atkinson - Kirkup, Mullarkey (všichni Angl.). ŽK: Pilař, Rezek - Džudovič, Pavičevič, Jovanovič, Pekovič. Diváci: 14.560.

ČR: Čech - Gebre Selassie, Sivok, Kadlec, Pudil - Plašil, Jiráček - Rezek (81. Pospěch), Rosický, Pilař (90. Kolář) - Pekhart (90. Lafata). Trenér: Bílek.

Černá Hora: M. Božovič - Pavičevič, Džudovič, Savič, Jovanovič - Drinčič, Pekovič (80. Zverotič) - Vukčevič (89. Delibašič), Jovetič, Damjanovič (61. V. Božovič) - Vučinič. Trenér: Brnovič.