Zklamaná, ale hrdá na výkon svého týmu v baráži s Českem se loučí černohorská média se snem o postupu fotbalových reprezentantů na mistrovství Evropy. Černohorské mužstvo pochválil i prezident země Filip Vujanovič, který v rozhovoru pro státní rozhlas a televizi (RTCG) zároveň poblahopřál soupeři k postupu a popřál mu úspěch na šampionátu.

"Ukázalo se, že dohonit dva góly bylo proti Čechům příliš. V úterý večer přežili ofenzivu, kterou nezadržela ani Anglie," připomněl list Pobjeda kvalifikační zápas s Anglií, který v říjnu skončil 2:2. "Postoupil tým, který ukázal víc disciplíny, ale i zkušenosti, tolik podceňované a vlastně velmi důležité v takovýchto zápasech," doplnil autor článku.

"Černá Hora druhý poločas odehrála jako v transu. Česko zvítězilo a i díky triumfu 2:0 v prvním zápase postupuje na mistrovství Evropy," píše další černohorský list Vrijeme. "Štěstí a fantastický Petr Čech," cituje názor trenéra Branka Brnoviče, co zápas rozhodlo.

"Jsem výsledkem zklamán, ale jsem hrdý na hráče. Nejsme slabší tým než Česko. Chybělo nám štěstí, to v odvetě rozhodlo. Lituji, že na mistrovství Evropy nepostupujeme, ale jsem spokojen s tím, co hráči předvedli," řekl podle deníku trenér.

"Černohorci v odvetě prohráli s Českem 0:1 gólem vstřeleným v závěru zápasu, i když celých 90 minut byli iniciativnější, snažili se, nechali na trávníku srdce, ale přesto se nakonec radovali hosté. 'Stateční sokolové' i fanoušci ale nemají čeho litovat, protože postupem do baráže dosáhli velkého úspěchu," konstatuje na svých webových stránkách RTCG.

Související