Fotbalisté Chelsea s brankářem Petrem Čechem podlehli ve 12. kole anglické ligy na domácím hřišti Liverpoolu 1:2. Londýnský tým sice dokázal jednou srovnat náskok soupeře, zápas ale rozhodl tři minuty před koncem obránce Glen Johnson. Hosté se dotáhli na šestém místě na trojici týmů s 22 body, mezi kterými je i Chelsea.

Kenny Dalglish vedl ve své trenérské kariéře Liverpool do zápasu s "Blues" už podvanácté a ani jednou neodcházel jako poražený. Jeho svěřenci se dnes na Stamford Bridge ujali vedení ve 33. minutě. Brankář Čech rozehrál nakrátko na Johna Obiho Mikela, toho však obrali o míč vysoko napadající útočníci hostů, několikrát si vyměnili míč a Argentinec Maxi Rodríguez neměl sám před brankou potíže českého reprezentanta prostřelit.

Domácí po poločase změnili obraz hry, měli více šancí a záhy srovnali. Florent Malouda místo očekávaného pasu dlouho vedl míč, až nakonec mezi ustupujícími obránci opravdu přihrál, střídající Daniel Sturridge byl sám před brankářem a pohodlně zakončil do protipohybu Pepeho Reiny.

Francouzský strůjce gólové akce mohl 15 minut před koncem rozhodnout, zblízka ale netrefil branku. Na druhé straně tak překvapil obránce Glen Johnson, na okraji pokutového území přešel přes Ashleyho Colea a střelou na vzdálenější tyč rozhodl utkání.

Chelsea zatím nevyhrála ani jeden ze zápasů s tradičními favority anglické soutěže. V září podlehla 1:3 Manchesteru United, na konci října utrpěla debakl 3:5 doma s Arsenalem. Na vedoucí Manchester City ztrácí už dvanáct bodů stejně jako Newcastle, Tottenham a Liverpool.

Anglická fotbalová liga - 12. kolo:

Norwich - Arsenal 1:2 (16. Morison - 26. a 59. Van Persie), Everton - Wolverhampton 2:1 (44. Jagielka, 83. Baines z pen. - 37. Hunt z pen.), Manchester City - Newcastle 3:1 (41. Balotelli z pen., 44. Richards, 72. Agüero z pen. - 89. Gosling), Stoke - QPR 2:3 (8. Walters, 64. Shawcross - 22. a 54. Helguson, 44. Young), Sunderland - Fulham 0:0, West Bromwich - Bolton 2:1 (16. Thomas, 56. Long - 21. Klasnič z pen.), Wigan - Blackburn 3:3 (7. Gomez, 37. Caldwell, 88. Crusat - 2. a 90.+9 z pen. Yakubu, 60. Hoilett), Swansea - Manchester United 0:1 (11. Hernández), Chelsea - Liverpool 1:2 (55. Sturridge - 33. Maxi Rodríguez, 87. Johnson).

1. Manchester City 12 11 1 0 42:11 34
2. Manchester United 12 9 2 1 29:12 29
3. Newcastle 12 7 4 1 18:11 25
4. Chelsea 12 7 1 4 25:17 22
5. Tottenham 10 7 1 2 21:15 22
6. Liverpool 12 6 4 2 16:11 22
7. Arsenal 12 7 1 4 25:22 22
8. Aston Villa 11 3 6 2 16:15 15