Když chyběl Nedvěd, tak český fotbal zastupovali v týmu současných a bývalých opor domácího HSV záložník David Jarolím a brankář Jaroslav Drobný.

Oba byli v utkání, které v prvním poločase řídil někdejší nejlepší rozhodčí světa Pierluigi Collina, hodně vidět. Jarolím, který z klubu možná v zimě odejde, pálil těsně vedle levé tyče branky Jense Lehmanna ve výběru hvězd, Drobný si zase připsal několik skvělých zákroků. Nakonec kapituloval po střelách bývalých hráčů Realu Madrid Španěla Míchela Salgada a Portugalce Luíse Figa.

První gól hvězdného výběru vstřelil v prvním poločase útočník Chelsea Didier Drogba, jenž byl v týmu mimo jiné i jako zástupce Afriky, jejímž obyvatelům má výtěžek z utkání pomoci. Dále skórovali Brazilec Ronaldo a Španěl Joan Capdevila.

Téměř 25 tisíc diváků si technické finesy fotbalistů obou týmů užívalo a ani je nemuselo mrzet, že si trenér Thorsten Fink připsal první porážku od svého říjnového příchodu na lavičku HSV.

 

 

Zápasy proti chudobě se hrají pravidelně od roku 2003 a od počátku jsou spojeny se jmény Brazilce Ronalda a Francouze Zinédina Zidana. Bývalí spoluhráči z Realu Madrid jsou vyslanci rozvojového programu OSN (UNDP), na jehož konto z dnešního utkání poputuje zhruba 250 tisíc eur (6,3 milionu korun).

Související