Arsenal rozehrál zápas se sestupem ohroženým soupeřem velmi slibně. Už v osmé minutě přihrál Rosický Jossimu Benajunovi, ten vyslal ideálně do brejku Gervinha, který si pohrál s hostující obranou i gólmanem Waynem Hennesseym a otevřel skóre.

Domácím se nepodařilo přidat pojišťovací gól a místo toho inkasovali. Sedm minut před přestávkou se Stephen Hunt na hraně pokutového území elegantně zbavil Rosického a jeho tečovanou střelu doklepl hlavou do sítě Arsenalu Steven Fletcher.

V druhém poločase měl londýnský tým i díky aktivnímu Rosickému několik velmi dobrých šancí, ale vítězný gól nedal. Hráčům Arsenalu v čele s nejlepším střelcem Premier League Robinem van Persiem (16 gólů) nepomohla ani více než čtvrthodinová přesilovka po vyloučení hostujícího Nenada Milijaše.

Arsenal nevyužil šanci bodově se dotáhnout na třetí Tottenham, který svůj náskok ještě zvýšil po výhře v Norwichi 2:0.

Anglická fotbalová liga - 18. kolo:

Arsenal - Wolverhampton 1:1 (8. Gervinho - 38. Fletcher), Swansea - QPR 1:1 (14. Graham - 58. Mackie), Norwich - Tottenham 0:2 (55. a 67. Bale).

1. Manchester City 18 14 3 1 53:15 45

2. Manchester United 18 14 3 1 47:14 45

3. Tottenham 17 12 2 3 34:19 38

4. Chelsea 18 10 4 4 36:21 34

5. Arsenal 18 10 3 5 34:26 33

6. Liverpool 18 8 7 3 21:14 31

7. Newcastle 18 8 6 4 25:22 30

8. Stoke 18 7 4 7 18:28 25