Kde skončí bývalý kapitán fotbalistů Sparty Tomáš Řepka stále není jisté, ale poté, co jeho služby odmítlo vedení Plzně, je možné, že se dohodne na novém nagažmá v Českých Budějovicích. S vedením jihočeského celku, které dosud jednalo jen s Řepkovým angentem Pavlem Paskou, se sedmatřicetiletý fotbalista sešel ve čtvrtek.

"Tomáš si nás vyslechl a řekl, že ho naše nabídka těší. Neměli jsme jediný náznak, že by u nás nechtěl hrát," řekl generální manažer klubu Jiří Kotrba. "Na podmínkách se nějak shodujeme. Řekli jsme si naše představy a dohodli se, že si v krátké době dáme vědět," dodal Kotrba.

Řepkovo angažování podle něj musí projednat akcionáři klubu. "Máme určitá pravidla. Samozřejmě o takhle významných přestupech nerozhoduje manažer a předseda představenstva, o takových přestupech musí rozhodnout většina akcionářů," poznamenal Kotrba.

Dynamo je nyní nejvážnějším uchazečem o Řepkovi služby. Žádný z dalších klubů o jejichž zájmu se spekulovalo, Mladá Boleslav, Dukla či Příbram, o něj zatím podle všeho konkrétní zájem neprojevily.

Zástupci budějovického týmu v minulých dnech hovořili také s Jaroslavem Černým. Dvaatřicetiletý záložník dal na konci prosince výpověď v tureckém Ankaragücü, kde nedostával výplatu, a hledá nové angažmá. Na jihu Čech zažil povedené období v letech 2006 a 2007, pak odešel do Slavie.

"Bavili jsme se o téhle variantě, ale v létě jsme si stanovili další strategii klubu. Chceme víc zapracovávat mladší hráče. Tomášovi i Jardovi je přes třicet let, takže více než jednoho z nich bychom neangažovali," uvedl Kotrba.

 

Související