Fotbalisté Plzně sehrají 16. února první zápas play-off Evropské ligy proti Schalke 04 na zrekonstruovaném domácím stadionu ve Štruncových sadech. V pondělí o tom rozhodli představitelé UEFA a potvrdil to tiskový mluvčí klubu Pavel Pillár.

"Je to odměna pro celé město a hlavně všechny naše fanoušky, kteří nám určitě připraví stejně bouřlivé prostředí, jako tomu bylo v dvacetitisícovém Edenu," uvedl v tiskové zprávě trenér Plzně Pavel Vrba s odkazem na pražský stadion, kde hrála Plzeň své zápasy v Lize mistrů.

Plzeňští se tak dočkají prvního velkého zápasu na opraveném stadion Doosan Arena, jehož rekonstrukce si vyžádala asi 360 milionů korun a nyní má kapacitu 11 700 míst. Vedení Viktorie čekalo na zprávu z UEFA od čtvrtka, kdy její zástupce na stadionu provedl inspekci.

"Do zápasu nás čeká ještě spousta práce, přestože hodnotící zpráva UEFA nám nevytýká zásadní nedostatky," uvedl Pillár.

Plzeňský klub také ve středu zveřejní, jakým systémem bude prodávat vstupenky a za jaké ceny. V zákulisí se hovoří o tom, že by se lístky mohly prodávat v relacích od 1600 do dvou tisíc korun, tedy v podobných jako na podzimní duely v Ligy mistrů.

Na zápas v Plzni se těší i hráči. "Doma je doma, stadion je nádherný a tohle bude fantastická premiéra. Budeme se sice muset poprat s menší kapacitou, ale alespoň to bude opravdu nefalšovaný viktoriánský kotel. Na místě je velké poděkování všem, kteří se o tuto možnost zasloužili," řekl kapitán Pavel Horváth.

Také zástupci města, které se finančně výrazně podílelo na rekonstrukci, rozhodnutí UEFA přivítali. "Jsem velmi šťastný, že se společné úsilí podařilo a Plzeň se může těšit na fantastický sportovní zážitek. Pro všechny fanoušky Viktorie bude ten zápas odměnou a já věřím, že atmosféra ve Štruncových sadech ještě překoná zápasy v Edenu," řekl plzeňský primátor Martin Baxa.

Související