Po nepříliš záživné první půli na Etihad Stadium padly branky v rychlém sledu okolo šedesáté minuty. Domácí Citizens se nejprve dostali do vedení 2:0, když se trefil Samir Nasri a o tři minuty později po rohu Joleon Lescott. Kohouti se však nevzdali a během pouhých šesti minut dokázali vyrovnat. Po chybě Saviče se v samostatném úniku nemýlil Defoe, srovnání skóre pak zařídil výstavní ranou zpoza šestnácty Gareth Bale.

Další velké vzrušení bylo k vidění až v nastaveném čase. Nejprve po další hrubce Saviče postupovali na jediného obránce Bale s Defoem, ten však na míč před prázdnou brankou nedosáhl. Naopak na druhé straně se střídající Mario Balotelli natlačil v pokutovém území před Kinga a vybojoval pro svůj celek penaltu. Tu také italský útočník v poslední nastavené minutě sám proměnil, čímž uzavřel výsledek duelu na 3:2.