Syn bývalého ligového hráče Jaroslava Maška patří mezi největší české fotbalové naděje. V posledních dvou letech byl vyhlášen nejlepším mladším dorostencem ČR, na kontě má už dva starty v první lize. Mezi muže se mu podařilo proniknout jako nejmladšímu v historii. Když střídal v závěru utkání s Ostravou, bylo mu 15 let a 322 dní.

"S německým týmem jsme podepsali smlouvu o přestupu, který by se měl zrealizovat v příštím týdnu. O Dominika byl dlouhodobý zájem ze špičkových zahraničních klubů. Vždy jsme jejich zájem ustáli. Tentokrát jsme se však pro přestup rozhodli, protože s ním byli spokojeni i hráč a rodiče," uvedl prezident příbramského klubu Jaroslav Starka. "Přestup Dominika je opět velkým vyznamenáním nejen pro naši mládež, ale celý náš klub. Určitě to je pro něj posun dál a věřím, že se mu bude dál dařit rozvíjet jeho talent," řekl ředitel klubu Petr Větrovský.

Přestupní částku kluby zveřejnit nechtějí, údajně by se mohlo jednat o zhruba milion eur (asi 25 milionů korun). Celková suma se však bude odvíjet od toho, jak se Mašek v Hamburku prosadí. Mladý útočník se v německém klubu sejde s dalšími českými fotbalisty Jaroslavem Drobným, Davidem Jarolímem a Miroslavem Štěpánkem, který hraje především za rezervu.

"Vše bude uzavřeno zřejmě v pondělí. Dnes Dominik podstoupí zdravotní prohlídku. Neočekáváme žádné problémy, protože prohlídkou prošel, když byl před rokem na testech v Chelsea," uvedl Maškův agent David Nehoda. Tehdy si Maška vyhlédl sportovní ředitel Frank Arnesen, který nyní působí právě v Hamburku.

Loni na jaře pomohl Mašek reprezentaci do 17 let postoupit na mistrovství Evropy a následně i na mistrovství světa. Za mladší dorost Příbrami nastřílel ve 14 zápasech 22 branek a v deseti zápasech za starší dorost se trefil jedenáctkrát. Na podzim dal v 17 zápasech dorostu 13 branek. V reprezentací do 16 a 17 let má na kontě 25 startů a 14 branek.

Devatenáctiletý střední záložník Kraus, přestoupil do Příbrami z Bohemians 1905, za které odehrál 14 prvoligových zápasů. Na podzim ho však přibrzdilo zranění. V zimě navíc Klokani posílili střed zálohy, a tak Krause uvolnili.

"Martin s námi v sobotu odcestuje na soustředění do Turecka. Jsem rád, že se nám podařilo získat tohoto talentovaného mládežnického reprezentanta a jsem také přesvědčen, že do našeho mladého mužstva dobře a rychle zapadne," uvedl Větrovský.

Na soustředění letí s Příbramí také Tomáš Krbeček, který je v klubu na testech z Plzně. Po návratu se rozhodne o jeho případném hostování. "Budeme s Plzní jednat a zatím to vypadá, že se dohodneme," dodal Větrovský.

Související