Fotbalisté Herthy Berlín včetně českého reprezentačního obránce Romana Hubníka jsou po měsíci a půl znovu bez trenéra. Trápící se tým nepozvedl ani Michael Skibbe a už po pěti zápasech dostal podle listu Bild výpověď. Všechny duely totiž prohrál.

Skibbe vystřídal před Vánoci Markuse Babbela, který skončil po neshodách s klubovým vedením. Kvůli nabídce z bundesligy přerušil angažmá v Turecku, jenže jeho osud v Hertě zpečetil sobotní debakl 0:5 ve Stuttgartu.

"Úvodních deset minut ještě šlo, ale po prvním inkasovaném gólu jsme se totálně sesypali, byla to katastrofa. Jsem strašně zklamaný, horší první poločas než v sobotu jsem jako trenér ještě nikdy nezažil," přiznal šestačtyřicetiletý kouč, který v letech 2000 až 2004 asistoval Rudimu Völlerovi u německé reprezentace.

Kdo tým převezme, zatím není jisté, ale bude ho čekat ostrá premiéra v sobotu proti mistrovskému Dortmundu.