Český fotbalový záložník Tomáš Rosický pomohl v 27. kole anglické ligy Arsenalu otočit zápas na hřišti Liverpoolu. Vítězství 2:1 zařídil dvěma brankami Nizozemec Robin van Persie a londýnský tým díky tomu zůstává v tabulce na čtvrtém místě.

Rosický počtvrté v řadě nastoupil v základní sestavě Arsenalu, přestože ve středu nehrál v přípravném zápasu národního týmu v Irsku kvůli zranění zad. Český záložník v 31. minutě nastartoval vyrovnávací akci, na jejímž konci byl po centru Bacaryho Sagny nejlepší kanonýr soutěže Van Persie.

Domácí šli do vedení o osm minut dříve díky vlastní brance Laurenta Koscielného, brankář Wojciech Szczesny navíc předtím chytil penaltu i následnou dorážku liverpoolského Dirka Kuijta.

Zápas se kvůli nešťastnému zranění Mikela Artety nastavoval o osm minut. V druhé z nich vstřelil Van Persie zblízka už svůj 25. gól v tomto ročníku Premier League.

1. Manchester City 26 20 3 3 67:19 63
2. Manchester United 26 19 4 3 63:26 61
3. Tottenham 26 16 5 5 51:30 53
4. Arsenal 27 15 4 8 55:38 49
5. Chelsea 26 13 7 6 47:31 46
6. Newcastle 26 12 7 7 38:38 43
7. Liverpool 26 10 9 7 30:25 39
8. Norwich 26 9 8 9 38:43 35