Čtvrtfinále fotbalové Ligy mistrů zná po AC Milán a Benfice Lisabon, které postoupily v úterý, další dva čtvrtfinalisty.

První byl jasný - Barcelona vyhrála v Leverkusenu 3:1 a na Nou Campu postup už jen postup potvrdila - ale sedmi góly. Zato o druhé místo svedly APOEL Nikósie a Olympique Lyon tvrdý boj, který dospěl do prodloužení, které nerozhodlo a v pokutových kopech měli pevnější nervy hráči APOELU.

Barcelona předvedla německému týmu, v jehož obraně byl i Michal Kadlec, fotbal kategorie VIP, kterému šéfuje Lionel Messi. Malý Argentinec dokázal zhodnotit to, co jeho spoluhráči vymysleli, a fotbal v jeho podání je tou nejpřirozenjší věcí na světě. U něho nic není problém ani dát v jednom zápase pět gólů, což je rekord Ligy mistrů.

Nejdříve využil toho, že se u druhé postranní čáry zapomněl Michal Kadlec, ofsajd nebyl, a Messi utekl obraně, přehodil brankáře Lena - 1:0. Pak s míčem u nohy vběhl do pokutového území a v pravou chvíli vystřelil, Leno se jen ohlédl - 2:0. Pak přihrál Fábregas a Messi atakován obráncem opět přehodil gólmana, který se mu snažil zmenšit střelecký úhel - 3:0. Pak už byl jen důsledný - 5:0 (mezitím se trefil Tello, který dal i šestý gól) a poté přesný, z vápna  se trefil přesně k tyči - 7:0.

barsa 7-1 by Futbol2101

Leverkusen se snažil hrát dopředu, dokázal i zahrozit, ale v tekutých píscích totálního fotbalu Barcelony, který se přelévá hřištěm, sem a tam, se jeho utopila. Po rychlých gólech, které v úvodu druhé půle zničily německý celek, už byl Levrkusen boxerskou terminologií zralý na ručník v ringu. Nakonec se dočkal i gólu v nastaveném čase po pěkné kombinaci se trefil Bellarabi.

Na Kypru udrželi hráči Olympique Lyon náskok 1:0 z prvního zápasu jen osm minut, v té deváté Manduca dostal APOEL do vedení.  Francouzský tým měl víc ze hry, ale gól nedal a utkání nevyřešilo ani prodloužení a došlo na pokutové kopy. Prodloužení nedohrál střelec jediné branky, který byl pět minut před koncem po druhé žluté kartě vyloučen.

V pokutových kopech byli střelci bezchybní až do čtvrté série, v té nedal gól Lacazette z Lyonu a poté dopadl stejně i poslední střelec francouzského celku Bastos a kyperské překvapení v Lize mistrů pokračuje.

FC Barcelona - Bayer Leverkusen 7:1 (2:0)

Branky: 25., 42., 50., 58. a 85. Messi, 55. a 62. Tello - 90.+1 Bellarabi. Rozhodčí: Moen (Nor.). První zápas: 3:1, postoupila Barcelona.

APOEL Nikósie - Olympique Lyon 2:0 (1:0, 0:0) na pokutové kopy 5:3

Branka: 9. Manduca. Rozhodčí: Undiano Mallenco (Šp.). První zápas: 0:1.Pioastupuje AOPEL.