20. kolo fotbalové Gambrinus ligy mělo na programu několik důležitých utkání. Odpověď na sérii špatných výkonů dala Sparta, která po dvou porážkách v lize znovu naplno bodovala. S poklidem přehrála v malém pražském derby Žižkov 2:0 a pořádně si oddychla, když v nedělním duelu totálně vyhořela pronásledující Plzeň. Viktorka doma padla s Olomoucí vysoko 0:4.

Kontakt se Spartou se ale podařilo udržet Liberci, i když to tak dlouhou dobu nevypadalo. Slovan Liberec ještě v 90. minutě prohrával na svém hřišti 0:1 s Mladou Boleslaví, ale zázračným obratem bodovou ztrátu nepřipustil. V 93. minutě se trefil Gebre Selassie, ani ne o minutu později udeřil Bosančič.

V Příbrami bez vítěze

V pondělní dohrávce gól nepadl. Teplický trenér Petr Rada litoval, že jeho hráči své šance neproměnili. "Jsem zklamaný, protože dnes jsme tady měli vyhrát. Hráli jsme kombinační fotbal, směrem dopředu dobrý a rychlý, měli jsme více šancí, akorát tomu chyběly góly. Vlastně jsme měli všechny šance my, protože jediná velká šance Příbrami vznikla po naší hrubce," připomněl Koukalovu šanci z 68. minuty po promáchnutí stopera Matuly.

Také příbramský kouč David Vavruška byl po utkání zklamaný. Zejména proto, že jeho tým nedal gól už čtyři zápasy a potřetí za sebou na svém stadionu remizoval. "Tyhle výsledky 0:0 mě nebaví," řekl.

1. FK Příbram - FK Teplice 0:0

Rozhodčí: Lerch - Filípek, Mencl. ŽK: Hejda - Lukáš. Diváci: 2168.

Příbram: Hruška - Štochl, Hejda, Krejčí, Divíšek - Mareš, Kraus (46. P. Pilík), T. Pilík, Pleško (86. Papšys) - Koukal, Bernardo (80. Krbeček). Trenér: Vavruška.

Teplice: Grigar - Vondrášek, Matula, Lukáš, Ježdík - Dolejš (90. Stožický), Čajič, Siva, Vůch (90. Volek) - Vachoušek - Mahmutovič (80. Zoubele). Trenér: Rada.

Sparta si poradila se Žižkovem

Fotbalisté pražské Sparty po dvou prohrách v první lize uspěli a v předehrávce 20. kola zvítězili 2:0 na hřišti posledního Žižkova. Letenští částečně odčinili nezdary v Hradci Králové a s Plzní; v malém pražském derby jim pomohly trefy Přikryla a Kweukeho, pod které se nahrávkami podepsal Grajciar.

Hosté se postarali o desátou prohru Žižkova v nejvyšší soutěži za sebou.

Viktoria Žižkov - Sparta Praha 0:2 (0:1)

Branky: 38. Přikryl, 50. Kweuke. Rozhodčí: Drábek - Chytil, Lakomý. ŽK: Hílek, Milosavljev, Sivrič, Slodowy, Valenta - Krejčí. Diváci: 4218.

Žižkov: Ticháček - Bartl, Bodeček (10. Lafrance), Kropík, Slodowy - Sivrič (60. Kotyza), Valenta, Sloboda (79. Jurčo), Hílek, Milosavljev - Bálek. Trenér: Nádvorník.

Sparta: Vaclík - Vidlička, J. Brabec, Jarošík, Pamič - Přikryl, Hušbauer, Grajciar (90.+1 Kerič), Krejčí (88. Sionko) - Matějovský - Kweuke. Trenér: Hašek.

Totální zkrat Plzně

Fotbalisté Plzně utrpěli ve 20. kole první ligy nejtěžší porážku za poslední dva roky, když doma podlehli o záchranu hrající Olomouci vysoko 0:4. Hosté rozhodli po přestávce, kdy se trefili Navrátil, Schulmeister, Varadi a Podaný. Vedoucí Sparta se Plzni znovu vzdálila na devět bodů, Olomouc má odstup dvou bodů od sestupových příček.

Plzeň naposledy prohrála o čtyři góly v březnu 2010 v Mladé Boleslavi, doma stejným rozdílem padla naposledy v březnu 2008 s Ostravou. Horší porážku pak zaznamenala naposledy v dubnu 2006 rovněž s Ostravou.

Viktoria Plzeň - Sigma Olomouc 0:4 (0:0)

Branky: 53. Navrátil, 60. Schulmeister, 73. Varadi, 89. Podaný. Rozhodčí: Bílek - Pospíšil, Košec. ŽK: Ďuriš, Wágner - Vepřek, Škerle, Ordoš, Varadi. Diváci: 7566.

Plzeň: Pavlík - Rajtoral, Čišovský, Ševinský, Limberský - Horváth, Darida (63. Wágner) - Petržela (83. Hora), Ďuriš (60. Berger), Pilař - Bakoš. Trenér: Vrba.

Olomouc: Zlámal - Janotka, Kučera, Škerle, Vepřek - Pospíšil, Rossi, Navrátil (73. Heinz) - Schulmeister, Ordoš (90. Jirouš), Varadi (88. Podaný). Trenér: Uličný.

Fantastický obrat Liberce v utkání s Boleslaví

Fotbalistům Liberce se povedl senzační obrat, v přímém souboji o druhé místo porazili Mladou Boleslav 2:1. Severočechy spasily až branky Gebre Selassieho a Bosančiče ze třetí minuty nastaveného času, do té doby hosté vedli gólem Kúdely ze 30. minuty. Liberec se tak drží tři body za vedoucí Spartou, Boleslav přišla o jarní vítěznou sérii.

Slovan Liberec - FK Mladá Boleslav 2:1 (0:1)

Branky: 90+3. Gebre Selassie, 90+3. Bosančič - 30. Kúdela. Rozhodčí: Paták - Jiřík, Gallo. ŽK: Šírl, Kulič, Ščuk, Mareš. Diváci: 4358.

Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Kelič (79. Bosančič), Polák, Fleišman - Vácha, Janů (64. Hadaščok) - Šural, Štajner, Breznaník - Rabušic (79. Musiol). Trenér: Šilhavý.

Boleslav: Miller - Kalina, Dimitrovski, Janíček, Šírl - Zahustel, Kúdela, Ščuk - Fillo (61. Štohanzl), Kulič (90. Táborský), Chramosta (69. Mareš).

Baník jen remizoval s Budějovicemi

Záchranářský souboj mezi fotbalisty Ostravy a Českých Budějovic skončil nerozhodně 1:1. Dynamo sice vedlo po gólu Petra Javorka, ale Baník už po dvou minutách odpověděl zásluhou Lukáše Droppy. Domácí měli po celé utkání více ze hry, ale na tři body nedosáhli i proto, že Svěrkoš trefil jenom břevno. Jihočeši jsou už pět kol neporažení.

Baník Ostrava - Dynamo České Budějovice 1:1 (0:0)

Branky: 65. Droppa - 63. Javorek. Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Dobrovolný. ŽK: Cverna - Řezníček, Řepka, Klesa, Javorek, Němec. Diváci: 8248.

Ostrava: Pietrzkiewicz - Zawada (21. Frydrych), Adámik, Vomáčka, Cverna - Marek, Droppa (79. Greguš) - Vrťo, Svěrkoš, Kukec (68. Fantiš) - Magera. Trenér: Malura.

České Budějovice: Daněk - Krajčík, Řepka, Lengyel, Machovec - Klesa (90. Riegel), Otepka, Rýdel, Javorek, Sandro (82. Němec) - Řezníček (90. Petráň). Trenér: Cipro.

Slovácko přestřílelo Bohemku

Fotbalisté Slovácka porazili Bohemians 1905 3:2, na jaře vyhráli vůbec poprvé a po 391 minutách ukončili čekání na gól. Pro hosty naopak černá série pokračuje i po změně trenéra a připsali si osmou porážku po sobě. Pod Jozefem Weberem však dali na hřišti soupeře dva góly, což se jim v této sezoně ještě nepovedlo. V domácím týmu se dvěma brankami blýskl Libor Došek.

1. FC Slovácko - Bohemians 1905 3:2 (1:1)

Branky 36. z pen. a 51. Došek, 67. vlastní Žižka - 17. Nešpor, 78. Bartek. Rozhodčí: Příhoda - Kovařík, Paták. ŽK: Volešák, Daníček - Budínský, Abraham. Diváci: 4876.

Sestavy

Slovácko: Filipko - Reinberk, Mezlík, Trousil, Kubáň - Volešák, Kordula, Daníček, Pavelka (71. Hlúpik) - J. Lukáš (79. Valenta), Došek (90. Kovář). Trenér: Soukup.

Bohemians 1905: Sňozík - Jindřišek, P. Lukáš, Ptáček, Žižka - Moravec, Abraham, Budínský (64. Hartig), Kaufman (46. Borek), Bartek - Nešpor (77. Kraják). Trenér: Weber.

Dukla veze body z Hradce

Fotbalisté Dukly Praha pokračují v jarní neporazitelnosti, když ve 20. kole první ligy zvítězili 2:0 na hřišti Hradce Králové. O zisku tří bodů a posunu na 6. příčku tabulky rozhodli během dvou minut druhé půle svými góly Švejdík a Malý.

Hradec vstoupil do zápasu s jednou zásadní změnou. Poprvé na jaře se do brány postavil Lindr, na podzim obvyklá jednička. Trenéři mu tentokrát dali přednost před reprezentantem do jedenadvaceti let Koubkem.

FC Hradec Králové - Dukla Praha 0:2 (0:0)

Branka: 62. Švejdík, 64. Malý. Rozhodčí: Nenadál - Kocián, Nádvorník. ŽK: Černý, Plašil, Poděbradský - Švejdík. Diváci: 3799.

Hradec: Lindr - Plašil, Fukal, Pávek (67. Šisler), Poděbradský - Mrázek, Hochmeister, Černý, Zelený (81. Holeš) - P. Dvořák, Štěpán (53. Jedunov). Trenér: Kotal.

Dukla: Rada - Hašek, Vorel, Švejdík, Vrzal - Hanousek, Gedeon, Malý (81. Božič) - Pázler (85. Pospíšil), Lietava, Engelmann (59. Svatonský). Trenér: Kozel.

Slavia hrála s Jabloncem pod novým trenérem bez branek

Fotbalisté Slavie nezlomili čekání na vítězství ani pod vedením kouče Martina Poustky. Při premiéře nástupce Františka Straky remizovali ve 20. ligovém kole s Jabloncem 0:0 a nevyhráli posedmé za sebou. Pražané byli většinu času aktivnější, ale opět se jim nevedlo v koncovce. Bod je málo i pro hosty, kteří potřetí po sobě remizovali a komplikují si boj o pohárové pozice.

Slavia Praha - Baumit Jablonec 0:0

Rozhodčí: Královec - Kordula, Hájek. ŽK: Hubáček, L. Jarolím, Milutinovič - M. Jarolím. Diváci: 4867.

Slavia: Čontofalský (73. Berkovec) - Dostál, Latka, Hubáček, Čonka - Nitrianský (90. Vlček), Cicman, L. Jarolím, Milutinovič - Blažek - Škoda (25. Böhm). Trenér: Poustka.

Jablonec: Špit - Eliáš, Zábojník, Beneš, Jablonský - Kopic (59. Vošahlík), Loučka, Piták (85. Vaněk), M. Jarolím (89. Třešňák), Kovařík - Lafata. Trenér: Komňacký.

1. Sparta 20 15 1 4 37:16 46
2. Liberec 20 13 4 3 45:22 43
3. Plzeň 20 11 4 5 46:31 37
4. Mladá Boleslav 20 11 4 5 35:23 37
5. Jablonec 20 9 6 5 43:22 33
6. Dukla 20 8 6 6 28:21 30