„Až po vás“. S tímto přístupem přistoupili fotbalisté Basileje k odvetě osmifinále Ligy mistrů na hřišti Bayernu Mnichov. Jednogólový náskok outsidera, který dokázal postoupit na úkor Manchesteru United, se rozplynul za poločas.

Svěřenci trenéra Juppa Heynckese nakonec vyhráli 7:0 a mohou dál snít o finále, které se v květnu uskuteční právě na stadionu v Mnichově. Střelec Autor čtyř branek Mario Gómez v závěrečných minutách neúspěšně útočil na rekord Lionela Messiho, který dal před týdnem proti Leverkusenu pět gólů v jednom zápase.

Jinak ale Gómez šlape Messimu na paty slušně. Hattrick dal i o víkendu, když německý velkoklub vyhrál v lize nad Hoffenheim 7:1. Celkem už má na kontě v německé lize 21 gólů, v Lize mistrů jich dal sedm.

Bayern Munchen vs FC Basel 7-0 All Goals Highlights Full Match 13/03/2012

Slaví také Marseille, které se dostalo mezi nejlepších osm týmů v soutěži poprvé od roku 1993, kdy soutěž vyhrálo. Na postup zadělalo v prvním duelu, který v třetí minutě nastavení rozhodl hlavičkou André Ayew.

Svůj náskok dnes precizně bránilo a Inter potvrzoval své trápení z italské ligy. To dokumentoval Wesley Sneijder, který ve vyložené šanci trefil z deseti metrů jen ležícího brankáře Steva Mandandu.

Inter se však přece jen dočkal čtvrthodiny před koncem, kdy se k míči po závaru ve vápně Marseille dostal Diego Milito a propálil Mandandu.

Už se schylovalo k prodloužení, ale Marseille znovu zaúřadovalo v nastavení, v němž zařídil postupový gól Brandao. Interu už nepomohlo ani to, že byl vzápětí vyloučen gólman Mandanda a nařízenou penaltu proměnil Giampaolo Pazzini.

Odvetná osmifinálová utkání fotbalové Ligy mistrů:

Inter Milán - Marseille 2:1 (0:0) Branky: 75. Milito, 90.+5 Pazzini z pen. - 90.+2 Brandao. Rozhodčí: Proenca (Port.). ČK: 90.+3 Mandanda (Marseille). Diváci: 50.000. První zápas: 0:1, postoupilo Marseille.

Bayern Mnichov - Basilej 7:0 (3:0) Branky: 44., 50., 61. a 67. Gómez, 11. a 80. Robben, 42. Müller. Rozhodčí: Clattenburg (Angl.). Diváci: 66.000. První zápas: 0:1, postoupil Bayern.