Ve 120. minutě semifinále Německého poháru ve Fürthu byl Ilkan Gündogan dortmundským hrdinou, o několik hodin později už na něj jeho tým zapomněl. Autobus Borussie kuriózně odjel v úterý ze stadionu bez střelce jediného gólu zápasu a musel se pro něj vracet.

Jednadvacetiletý Gündogan rozhodl utkání na hřišti druholigového Fürthu v posledních sekundách prodloužení a poslal německé fotbalové mistry do pohárového finále. Syn tureckých přistěhovalců poté absolvoval množství rozhovorů, a když se konečně dostal na parkoviště, kde chtěl nastoupit do autobusu, nevěřil vlastním očím. Autobus byl pryč.

"Tohle přece nemůže být pravda. Přece si toho někdo musel všimnout," říkal podle serveru RevierSport.de naštvaně Gündogan, když stál se svým kufříkem na kolečkách na prázdném parkovišti.

Tím však události jako vystřižené z bláznivé filmové komedie neskončily. Jeden z členů místního klubu Gündoganovi nabídl, že ho na norimberské letiště odveze vlastním autem, jenže mezitím v autobuse Dortmundu zjistili, že jim důležitý člen týmu chybí. I s policejní eskortou se tedy obrátili zpět na stadion, který už ale hrdina zápasu deset minut předtím opustil. Není divu, že když se konečně s týmem shledal, odměnili ho spoluhráči za jeho anabázi potleskem vestoje.

Související