Klubové špičky aktuálně 15. mužstva bundesligy se mají podle listu Die Welt tento týden sejít k debatě o složení kádru pro příští ročník. Hamburk plánuje snížit rozpočet klubu, v němž mají podle představ Arnesena dostávat více příležitostí mladí hráči. Už dříve proto oznámil, že nepočítá s prodloužením smlouvy se služebně nejstarším členem týmu a bývalým kapitánem Jarolímem.

Na post brankářské jedničky by Arnesen rád získal sedmadvacetiletého německého exreprezentanta Reného Adlera, který může z Leverkusenu přijít zadarmo. Kvůli lukrativní smlouvě by tak musel odejít Drobný, jehož "vydržování" na lavičce by se HSV finančně nevyplatilo.

"Sportovní ředitel chystá nové mužstvo bez obou těchto základních stavebních kamenů a naráží u svých kolegů na odpor," uvádí Die Welt, podle něhož důvodem tohoto nesouhlasu jsou současné výkony obou fotbalistů v bojích o udržení v bundeslize.

Dvaatřicetiletý Jarolím mohl odejít už v zimní přestávce. Defenzivní záložník na podzim nastupoval pouze sporadicky, a tak mu Arnesen nabídl možnost zdarma odejít někam, kde bude hrát. Populární "Jaro" se však rozhodl zůstat a na jaře se stal jednou z opor severoněmeckého klubu.

"Když ostatní působí ustrašeně, on si zachovává klid. David je díky svým zkušenostem hrozně cenný. Vždycky je tahoun," řekl o svém svěřenci trenér Thorsten Fink. Jarolímovy výkony oceňuje i německý tisk, podle něhož je na slávistického odchovance vždy spolehnutí a je vůdcem nejen na hřišti, ale i v kabině. "V boji o záchranu by si člověk přál mít jedenáct malých Jarolímů. Dokonce i na letišti Čech pochodoval v čele," napsal po posledním ligovém zápase HSV deník Hamburger Abendblatt.

Šéf klubu Carl-Edgar Jarchow a členové představenstva Joachim Hilke a Oliver Scheel proto podle Die Welt podporují prodloužení smlouvy s Jarolímem. "V tuto chvíli není nový kontrakt na pořadu dne, teď jde jen o udržení první ligy. Ale nic nevylučuji," naznačil Arnesen, že by bývalý český reprezentant nemusel v týmu skončit.

 

Podobná situace je podle Die Welt u Drobného, který se po nepovedeném začátku sezony vypracoval v jistotu v brance Hamburku. Původně téměř stoprocentní příchod Adlera se navíc zadrhl na opatrnosti nové posily, která chce hrát jen bundesligu a čeká, zda se v ní Hamburk udrží.

"V klubu naráží Arnesenův záměr angažovat ho na odpor, protože Drobný se stal oporou a v dozorčí radě panuje názor, že tým potřebuje nutně posílit na jiných postech než v brance," napsal Die Welt. Definitivní rozhodnutí o novém gólmanovi má podle listu padnout v polovině dubna.

Dvaatřicetiletá reprezentační dvojka Drobný má v Hamburku smlouvu do léta 2013. Německá média nedávno uvedla, že by v létě mohl nahradit v Bayernu Mnichov končícího Jörga Butta v roli dvojky za německou jedničkou Manuelem Neuerem.

Související