Hodně sledovaný zápas o vedení v Bundeslize dopadl špatně pro fotbalisty Bayernu Mnichov. Ti na stadionu Borussie Dortmund nevyužili možnost dotáhnout se na svého soupeře, který měl na špici tabulky tříbodový náskok. Ten po výhře 1:0 zdvojnásobil, když o jeho výhře rozhodl Lewandowski v 77. minutě.

Bayern měl velkou šanci na vyrovnání, ale Robben čtyři minuty před koncem utkání neproměnil penaltu. Bayernu se tak vidina titulu rozplývá, protože je velmi nepravděpodobné, že dokáže náskok Borussie během posledních čtyř kol dohnat.

Pro Bayern vyplynula ze středečních zápasů alespoň jedna dobrá zprávu a to, že Schalke prohrálo v Norimberku 1:4 a na třetím místě tabulky má na něj stále náskok šesti bodů.

dortmund 1-0 bavaria footyroom.com by Futbol2101

Většinu první půle převahu mistr z Dortmundu, jenže ani z největších šancí brankáře Neuera nepropálil. Už v 6. minutě německý reprezentant zlikvidoval šanci Grosskreuze zblízka, Lewandowski nastřelil ve 37. minutě tyč.

Po přestávce Bayern vyrovnal hru, ale když Lewandowski v 77. minutě šikovně patičkou tečoval střelu Grosskreuze z hranice pokutového území a dal svůj dvacátý ligový gól v sezoně, bylo rozhodnuto.

Pět minut před koncem mohl srovnat Robben, když si sám vybojoval pokutový kop. Jeho přízemní střelu však zneškodnil brankář Weidenfeller, jenž ho předtím fauloval. "Je to hrozně hořké zklamání. Dal jsem deset z posledních jedenácti penalt. Teď už jsou skoro mistři," řekl zklamaný Robben.

Nizozemský fotbalista měl ještě v nastavení šanci své zaváhání napravit, jenže zblízka přestřelil prázdnou branku. Dortmund tak bavorský velkoklub porazil už počtvrté za sebou.

"Poslední minuty byly neuvěřitelné. "Myslím, že jsme si zasloužili vyhrát, lépe jsme hrát nemohli," řekl trenér Jürgen Klopp, jehož tým bavorský velkoklub porazil už počtvrté za sebou.

Výsledky 30. kola: Dortmund - Bayern Mnichov 1:0 (77. Lewandowski), Hannover - Wolfsburg 2:0 (44. Diouf, 77. Ya Konan), Hoffenheim - Hamburk 4:0 (17. Vestergaard, 25. Salihovič z pen., 51. Johnson, 59. Schipplock), Leverkusen - Kaiserslautern 3:1 (1. Kiesslig, 57. Rolfes, 69. Reinartz - 42. Derstroff), Norimberk - Schalke 4:1 (45. a 87. Didavi, 25. Balitsch, 37. Simons z pen. - 85. Holtby).

1. Dortmund                    30 21 6 3 67:22 69
2. Bayern Mnichov           30 20 3 7 69:20 63
3. Schalke                        30 18 3 9 65:39 57
4. Mönchengladbach        30 15 8 7 43:22 53
5. Stuttgart                      30 13 7 10 55:40 46
6. Leverkusen                  30 12 8 10 43:40 44
7. Hannover                     30 11 11 8 39:42 44
8. Brémy                           30 11 9 10 44:46 42