Ve čtvrtek 19. dubna byla v Bruselu slavnostně podepsána Autonomní dohoda týkající se minimálních požadavků profesionálních hráčských smluv ve fotbale. Zástupci evropské asociace UEFA a evropské divize mezinárodní hráčské asociace FIFPro se shodli na tom, jaké minimální náležitosti musejí být obsaženy ve všech profesionálních hráčských smlouvách uzavíraných evropskými kluby.

Dohoda jasně specifikuje několik bodů, od kterých se ve smlouvách nebude možno odchýlit. Patří mezi ně například povinnost klubů zajistit fotbalistům další vzdělávání coby přípravu na budoucí povolání po skončení jejich aktivní hráčské kariéry. Kluby rovněž hráčům musejí zajistit odbornou lékařskou péči včetně archivování evidence zranění. 

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.