Bohemians 1905 po porážce 0:4 dál hrají o udržení v soutěži. Pražský tým sice už sedmnáct utkání nevyhrál, ale pořád ještě zůstává čtrnáctý a na prvním nesestupovém místě.

"Začátek jsme chtěli hrát aktivně, protože jsme věděli, že je to pro Sigmu zápas jara, že budou chtít v úvodu rozhodnout. Proto jsme chtěli být aktivní, šance tam byly, ale nevyšlo to. Pak dala Sigma gól a poté jasně dominovala, byla lepší," konstatoval trenér Jozef Weber.

Podle gólmana Klokanů Radka Sňozíka vývoj ovlivnil první gól, který padl po jeho střetu s Ordošem. "V televizi muselo být vidět, že před první brankou Olomouce šlo o faul. Skončil jsem metr za čárou. V malém vápně bych měl být jako brankář chráněný. Dostali jsme gól ve třetí minutě, to zápas hodně ovlivnilo. Domácí se uklidnili," řekl Sňozík.

Ordoš naopak namítl, že brankáři nic neudělal. "Před Sňozíkem jsem jen stál, nešel jsem nijak aktivně do souboje. Bylo to na posouzení rozhodčího a ten to neodpískal," tvrdil Michal Ordoš. "Jsme rádi za výhru, věřili jsme si a je super, že máme tři důležité body. Máme nyní náskok devíti bodů, nechci snižovat kvality Baníku ani Bohemky, ale věřím, že už jsme skoro zachránění," dodal Ordoš.

Kouč Weber tvrdí, že se tým v dalších zápasech nesmí zatěžovat sledováním soupeřů v boji o záchranu. "Musíme jít zápas od zápasu, sledovat ostatní týmy nemá cenu. Musíme se zvednout. Dnešní zápas bychom zvládli jedině v případě, že bychom nechybovali, což se bohužel nestalo. Pro záchranu ale uděláme vše," podotkl Weber.

Trenér Olomouce Petr Uličný ví, že po výhře nad Bohemians je Sigma blizoučko záchraně. "Jsme nesmírně šťastní, udělali jsme obrovský krok k záchraně. Ještě to není definitivní, ale moc nás to povzbudilo. Zaslouženě jsme vyhráli po pracovitém, poctivém výkonu, který nás provází celé jaro," pochvaloval si Uličný.

Připustil, že v úvodu utkání nebyla hra Sigmy bez chyb. "V úvodu tam byly chyby. Bylo tam několik závarů, naštěstí jsme neinkasovali. Měli jsme výškovou převahu a věřili jsme, že se prosadíme ze standardek, což se podařilo," řekl Uličný. "Kvalita není ještě podle našich představ, ale morální kvalita některých hráčů, kteří to přenášejí na ostatní, se pozitivně projevuje. Pro mě je tato mise nesmírně důležitá. Nemohl bych chodit v Olomouci na pivo, aby na mě lidi něco pořvávali," dodal Uličný.

Související