Vladimír Šmicer, Milan Baroš a Marek Jankulovski. Pouze tito tři Češi dokázali vyhrát fotbalovou Ligu mistrů. Dnes může počet Čechů rozšířit Petr Čech, který ve finále milionářské soutěže s londýnským klubem vyrukuje na domácí Bayern Mnichov. Vůbec první tým v historii, který finále odehraje na vlastním stadionu.

Utkání, ve kterém budou oba evropské velkokluby zachraňovat sezonu po zmařených výkonech v domácí soutěži, začíná ve 20:45, server IHNED.cz sleduje finále Ligy mistrů v podrobné on-line reportáži.

On-line reportáž

On-line reportáž byla ukončena
20:40

Dobrý večer, vítejte při on-line reportáži z finále Ligy mistrů.

20:41
Sestava Bayernu:

Neuer - Lahm, Boateng, Tymoščuk, Contento - Schweinsteiger, Kroos - Robben, T. Müller, Ribéry - Gómez.

20:42
Sestava Chelsea:

Čech - Bosingwa, G. Cahill, David Luiz, A. Cole - Mikel, Lampard - Kalou, Mata, Bertrand - Drogba.

20:44

Oba týmy už jsou na hrací ploše, zápas bude řídit Portugalec Proenca.

20:45
Zápas začal

Finále Ligy mistrů začalo

20:46

2. minuta Bayern hned v úvodu kopal standardku, ale obrana Chelsea první centr do vápna ubránila.

20:47

3. minuta Na útočné polovině fauloval Schweinsteiger a dostává hned v úvodu žlutou kartu.

20:49

5. minuta Schweinsteiger dostal míč na ránu, ale Cahill se mu v poslední chvíli do jeho pokusu položil. Z rohu Mnichov nevytěžil poté nic.

20:51

6. minuta Mnichov je zatím aktivnější, Chelsea převážně brání.

20:53

8. minuta Chelsea poprvé v útoku. Centr Lamparda se k Drogbovi nedostal.

20:54

10. minuta Chelsea postavila blok před vlasntí vápno a postupné útoky Mnichova zatím postrádají moment překvapení.

20:57

12. minuta Na polovině soupeře chvíli kombinoval i londýnský tým, ale blok Bayernu Chelsea vytlačil až na vlastní polovinu.

20:59

14. minuta Hraje se velmi opatrně a převážně okolo půlící čáry. Nákop Bayernu končí až v autu, Čech bude odkopávat.

21:00

15. minuta Teď se na chvíli otevřel prostor pro Ribéryho, jenže než stihl proběhnout po levém křídle, obrana Chelsea stále připravená na šestnástce.

21:02

18. minuta Po akci Müllera bude kopat Mnichov rohový kop.

21:03

18. minuta Robben se dostal k centru, ale jeho pokus byl sražen na další roh. Čech druhý centr do vápna vyboxoval do bezpečí.

21:03

19. minuta Dlouhý aut do vápna nadělal obraně Chelsea velké problémy, ale Gomez míč nezpracoval. Po závaru následuje další roh.

21:04

19. minuta Ten už Chelsea ubránila.

21:06

21. minuta První pořádná šance zápasu. Robben se proháčkoval mezi třemi obránci a vypálil. Čech dokázal ránu v poslední chvíli odvrátit a obrana vyražený míč odpálila na roh.

21:07

22. minuta Chelsea se ubránila a šla do brejku, jenže ten končí ofsajdem.

21:09

25. minuta Další roh Bayernu.

21:11

26. minuta Chelsea má ve vzduchu navrch, ale na hřišti po zemi dominuje Mnichov, který brzy získal míč zpět a může kombinovat.

21:13

28. minuta Čech bude řešit komplikaci - standardku ze dvaceti metrů. U míče je Ribéry i Robben.

21:13

29. minuta Robben trefil zeď.

21:15

31. minuta Bosingwa sestřelil Ribéryho. Ten je v péči lékařů.

21:17

32. minuta Ribéry bude v pořádku. Mezitím pálil Robben z hranice vápna. Čech jeho přízemní pokus v pohodě lapil.

21:18

33. minuta Z hranice vápna čeká standardku také Chelsea. Levačku si štěluje Mata. Neuer v plné pohotovosti staví pětičlennou zeď.

21:20

36. minuta Müller se dostal k centru, ale jeho projektil mířil vedle brány.

21:23

38. minuta Na druhé straně mířil míč za obranu na Drogbu, jenže ten si neporadil s jeho zpracováním.

21:24

39. minuta Obrovský závar v pokutovém území Chelsea. Ribéry cpal míč ke Gomezovi, který ale nezpracoval, a proto nemohl ani vystřelit.

21:26

42. minuta Bayern kouše dál. Müller se uvolnil ve vápně a nachystal si míč na střelu, kterou ale nasměroval někam do třicáté řady stadionu!

21:29

44. minuta Teď pro změnu hraje Chelsea, jenže Bayern jí drží daleko od sé brány.

21:30

45. minuta Ribéry se individuálně neprosadil. Právě kvůli ošetřování jeho zranění rozhodčí nastaví v první půli jednu minutu.

21:31
První poločas skončil

V první půli byl Bayern jasně lepším týmem, přestože Chelsea opět vsadila na velice precizní obranu. V klíčových chvílích ale domácím fotbalistům selhala koncovka, jednou Čech vytáhl fantastický zákrok po kterém mu pomohla i tyč. I proto je před druhou půlí vše otevřené.

21:46
Druhý poločas začal
21:48

47. minuta Bayern okamžitě táhl útok, ale vše končí odkopem od Čechovy brány.

21:49

48. minuta Cole ubránil Robbena, po centru Kroose následoval roh. Chelsea opět ve vzduchu nechybovala.

21:51

50. minuta Nadále se hraje převážně na polovině Chelsea.

21:51

51. minuta Ojedinělý výpad zakončil Drogba pohotovou, ale velmi nepřesnou střelou.

21:54

53. minuta Gomez pronikal do pokutového území, ale Cole ho přes míč poslal k zemi.

21:55

54. minuta Po ráně Robbena se dostal k dorážce do prázdné brány Ribéry, Alianz Arena se ale z branky radovala zbytečně. Ribéry stál ve dvoumetrovém ofsajdu.

21:57

57. minuta Kroos napřáhl z veliké dálky a pálil vysoko nad.

22:00

59. minuta Robben si na jednom metru narazil míč s Gomezem a vypálil. Cole se mu ale obětavě vrhnul do cesty a zabránil míči v cestě do brány.

22:02

61. minuta Roh Bayernu Chelsea odvrátila.

22:04

63. minuta Před Ribérym obrana Chelsea nepochopitelně couvala a nechala ho naběhnout až do střelecké pozice. Francouzský reprezentant ale místo rány volil přihrávku na Gomeze, která byla nepřesná asi o dva metry.

22:07

66. minuta Bayern kopal další roh a Čech neboxoval míč úplně přesvědčivě. Další nálet do vápna tak mohl zkusil Lahm, ale až moc okatě si šel pro faul. Stále platí, že je Bayern jasně aktivnější.

22:10

69. minuta Chelsea ve všech jedenácti lidech stojí podobně jako v utkání s Barcou ve vlastním vápně. Bayern zahrával další sérii rohů, ze které nedokázal nic vytěžit.

22:11

70. minuta Robben nabil Kroosovi, jenže ve vápně je tolik hráčů v modrém, že je těžké val vůbec prostřelit. Poněkolikáté hráč Bayernu v jasné šanci trefil obětavé beky soupeře.

22:13

72. minuta Po dlouhé době útočil londýnský klub. Bosingwa centroval na Drogbu, Neuer ale míč ve vzduchu lapil.

22:14

73. minuta Drogba opět útočil a vybojoval roh. Chelsea ještě předtím střídá. Bertranda nahradí na hřišti Malouda.

22:15

74. minuta Drogba opět skákal do vzduchu. Neuer jeho hlavičku lapil.

22:17

76. minuta Lampard se bál zastavit Ribériho, který se dostal k zakončení. Čech akrobatickým zákrokem vyrazil míč na roh.

22:19

77. minuta Šestnáctý roh Bayernu v utkání Chelsea opět ubránila.

22:19

78. minuta Müller ve vápně v ideální šanci, ale rána mu vůbec nesedla a letěla daleko od levé tyče.

22:21

80. minuta Míč ve vápně prolétl těsně kolem ruky Ribéryho a část stadionu se domáhala penalty pro Chelsea. Opakovaný záznam ale později ukázal, že míč zasáhl Francouze do hrudníku.

22:22

82. minuta Cole sestřelil hodně ostře Müllera a dostává žlutou kartu.

22:23

82. minuta Müller se rychle zvedl z trávníku, ale centr z levé strany nasměroval pouze do náruče Čecha. Převahu Bayernu dokumentují střely na bránu: 23:5!

22:24
Bayern - Chelsea 1:0!

83. minuta Cole s Luizem podcenili centr z levé strany a Thomas Müller už další centr hlavou odrazem od země chladnokrevně zakončil do sítě. Čech nestihl zareagovat - 1:0!

22:27

86. minuta Hrdina Mnichova jde ze hřiště a přepouští místo Van Buytenovi, který by měl v závěru posílit defenzívu domácího týmu. Luiz mezitím viděl žlutou kartu a Bayern bude pokračovat na polovině soupeře standardkou Ribéryho.

22:28

87. minuta Ribéry si narazil se spoluhráčem, ale dostal se s míčem do autu. Chelsea okamžitě startuje dopředu.

22:29

88. minuta Chelsea bude kopat roh.

22:29
Bayern - Chelsea 1:1!

88. minuta Neuvěřitelné! Chelsea dokázala vyrovnat, poté co získala rohový kop a Didier Drogba vyskočil nejvýše. Neuer se po jeho razantní hlavičce jen ohlédl. Zápas směřuje do prodloužení - 1:1!

22:32

91. minuta V závěru druhé půle ještě roh Bayernu.

22:33

92. minuta Modří se ubránili a ještě zkusí zaútočit.

22:34

93. minuta Mata ale na polovině soupeře pokazil přihrávku.

22:34

94. minuta Ribéry zbytečně fauloval Matu a Chelsea bude mít možnost ještě jedné velmi zajímavé standardky.

22:36

95. minuta Drogba pálil vysoko nad. Bude se prodlužovat.

22:36
Druhý poločas skončil
22:36

Neuvěřitelný závěr nerozklíčoval dnešní utkání, které bude muset rozhodnout prodloužení, případné pokutové kopy. Za malou chvíli začně první patnáctiminutová část nastavení.

22:40
První prodloužení začalo
22:43

92. minuta Mata na hranici vápna zkoušel střílet halfvolejem, ale do cesty se mu postavil obránce.

22:44

93. minuta Drogba v pokutovém území podkopl Ribéryho a sudí nařizuje pokutový kop pro Bayern!

22:45

96. minuta Po dlouhém ošetření Ribéryho si míč postavil na penaltový puntík Robben, který penaltu neproměnil! Čech skvěle vystihl směr jeho zakončení!

22:50

98. minuta Bayern ani po neproměněném mečbolu neztratil chuť útočit a obléhá pokutové území.

22:53

102. minuta Až teď se v prodloužení Chelsea dostala k pokutovému území soupeře, ale útočník nezpracoval míč.

22:56

105. minuta Poslední minuty prodloužení patří Chelsea. Drogbu za obranou ale zastavil těsný ofsajd.

22:57

105 + 1. minuta Standardka od rohového praporku v podání Bayernu nedopadla dobře. Robben se totiž po signálu k míči nedostal.

22:58
První prodloužení skončilo
23:00
Druhé prodloužení začalo
23:02

108. minuta Schweinsteiger se neprobojoval k centru. Boateng pálil do bloku.

23:03

108. minuta Fanoušci Bayernu nemohou být daleko od infarktu. Olič dostal míč za obranu a v jasné gólovce ze tří metrů naprosto selhal a netrefil bránu. Čech by byl bez šance!

23:05

110. minuta Olič tentokrát centroal, Čech si s lehoučkým míčem hravě poradil.

23:07

112. minuta Lahm přihrávkou před prázdnou bránu úplně vyšachoval Petra Čecha a Gomez mohl zápas rozhodnout. Jenže Cahill vložil do jeho snahy svou hlavu a velmi obětavým způsobem zachránil další tutovku domácích!

23:12

115. minuta Čech neměl s přímým kopem Robbena téměř žádnou práci.

23:14

118. minuta Robben individuální akci na pozornou obranu Chelsea nevyzrál. Londýnští tlačí zápas na penalty.

23:15

120. minuta Torres si pomohl útočným faulem. Dostal žlutou kartu. Spíš než za faul asi za nějaká ta slova směrem k arbitrovi.

23:16
Druhé prodloužení skončilo

Jen a jen zásluhou Petra Čecha nerozhodlo prodloužení. Český gólman totiž lapil penaltu Robbena a zachránil Chelsea naděje na triumf v milionářské soutěži. Zápas rozhodnou penalty. Psychika je rázem na straně Chelsea, protože Bayern měl dnes zápas rozhodně rozhodnout dříve.

23:21
Penaltový rozstřel začíná
23:22

Jako první začali domácí. Míč si postavil Lahm a s velkým štěstím proměnil, i když Čech vystihl směr jeho zakončení - 1:0!

23:23

Juan Mata kopl naprosto stejně jako Robben a nedává. Neuer jeho ránu s přehledem vykryl. 1:0 pro Bayern po první sérii.

23:24

Mario Gomez mířil po zemi k tyči. Čech vystihl směr, ale na bravurně kopnutou penaltu neměl nárok - 2:0 pro Bayern!

23:24

David Luiz dlouhým rozběhěm razantně nedal šanci. Nechytatelná penalta pod víko - 2:1 po druhé sérii!

23:25

Překvapivý tah - Manuel Neuer, brankář Bayernu, šel jako třetí a překonal Čecha - 3:1!

23:26

Frank Lampard, ten penalty umí. Neuer na ránu pod víko nemohl dosáhnout - 3:2 po třetí sérii.

23:26

Ivica Olič nedal. Čech jeho ránu vyrazil!

23:28

Cole naopak s velkým štěstím umístil míč k tyči. Před pátou sérii je to 3:3!

23:29

Schweinsteiger trefil tyč, Drogba může rozhodnout!

23:29

Drogba s obrovským přehledem proměnil pokutový kop, Chelsea vyhrává Ligu mistrů!

23:30
Utkání skončilo

Neuvěřitelný zápas. Chelsea doslova ubránila 120 minut tlaku Bayernu, Petr Čech, hrdina zápasu, chytil jednu penaltu v prodloužení a pak také zářil v rozstřelu. Dvěma góly se o vítězství společně s ním výrazně postaral kanonýr Drogba!