Pelta přiznává, že byl protagonistou v dobách, kdy českým fotbalem otřásala aféra spojená s Ivanem Horníkem. Fotbalový funkcionář uvedl, že za neúspěch na Euru bude považovat, když Češi nepostoupí ze skupiny.

HN: Myslíte si , že se český fotbal už definitivně zbavil odéru z časů "Ivánku, kamaráde“?

Ta aféra měla samozřejmě nedozírné následky. I já musím být sebekritický, protože jsem byl v té hře protagonistou, přestože jsem nebyl obviněn, tak mě to poškodilo. Taky jsem si snad již za ty roky odpracoval to, že jsem v telefonu mlel blbosti. Ale pokud jde o čistotu soutěží, zejména na úrovni první a druhé ligy se to velmi výrazně zlepšilo. Nikdo by přece nevěřil, že Plzeň bojující o titul remizuje na Žižkově a Sparta prohraje s Příbramí. Vždycky rozhodčí může udělat chybu, ale nesmí to být tak, že od první do poslední minuty cítíte, že tam je nějaký zájem. Velmi tomu pomohlo, že za jedno kolo jsou čtyři televizní přenosy, je větší kontrola.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.