Čeští fotbalisté v úvodním utkání na evropském šampionátu v Polsku prohráli s Ruskem vysoko 1:4. Sborná vedla ve Vratislavi ve 24. minutě po gólech Dzagojeva a Širokova 2:0, svěřenci Michala Bílka dokázali v 52. minutě snížit zásluhou Pilaře. V závěru ale vstřelil svou druhou branku Dzagojev a skóre uzavřel Pavljučenko. V druhém duelu skupiny A se český celek střetne v úterý od 18:00 s Řeckem.

Čeští fotbalisté, startující na pátém ME za sebou, by si po nadějné první čtvrthodině ani v nejhorších představách nedokázali připustit, jak rychle je soupeř uzemní. Přitom na začátku chvíli nejistí Rusové nevypadali jako sebevědomé mužstvo, které už čtrnáct zápasů čeká na přemožitele. Český kapitán Rosický ve čtvrté minutě před rohem burcoval fanoušky za brankou před rohovým kopem, ale Bílkovi svěřenci nevyužili úvodní výpadek sborné.