Éra neporazitelných maďarských fotbalistů začala v roce 1949. Svazový kapitán Gustáv Sebes sestavil vynikající mužstvo, které se poprvé v plné slávě představilo na olympijských hrách v Helsinkách. Jeho cesta za zlatem byla bez sebemenší nadsázky impozantní, o čemž svědčí i skóre 15:1 ze závěrečných tří zápasů.

Olympijský fotbalový turnaj jen potvrdil skvělou výkonnost Maďarů, kteří v té době nepoznali hořkost porážky a vládli nejen v Evropě, ale v celém světě. Od OH v Helsinkách do MS v roce 1954 sehráli 31 mezistátních zápasů, z nichž 27 vyhráli a čtyři utkání skončila nerozhodně.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.