Dva největší favorité španělské fotbalové ligy začali nový ročník rozdílně. Real Madrid na svém stadionu nečekaně ztratil body remizou 1:1 s Valencií, zato Barcelona na Nou Campu neměla problém a nastřílela San Sebastianu pět gólů.

Real se dostal do vedení už v 10. minutě. Ángel di María vysunul Gonzala Higuaína, který měl dost času, aby míč nadvakrát dorazil do sítě. Argentinec dal 104. gól za slavný "Bílý balet" a vyrovnal v historické tabulce klubu někdejší brazilské hvězdě Ronaldovi.

Hosté ale vyrovnali ještě před půlí. Po standardní situaci hlavičkoval do sítě osamocený Jonas, zatímco se ve výskoku srazili tři hráči Realu. Ošetření potřeboval brankář Iker Casillas a po přestávce už nemohl pokračovat Pepe. Ve druhé půli se už hráči Realu i přes vytrvalý tlak neprosadili.

Real Madrid - Valencia footyroom.com by footyroom

Barcelona při soutěžním debutu kouče Tita Vilanovy čekala na branku jen čtyři minuty, po rohovém kopu se trefil uzdravený kapitán Carles Puyol. Hosté ze San Sebastianu sice vzápětí vyrovnali zásluhou Choriho Castra, jenže jejich naděje na bodový zisk utnul do 16. minuty dvěma brankami Lionel Messi.

Na 4:1 zvýšil těsně před koncem poločasu Pedro, po přestávce se pak tleskalo zejména španělskému útočníkovi Davidu Villovi, který nastoupil na posledních 16 minut. Zahrál si totiž první soutěžní duel od prosincové zlomeniny levé holeně z mistrovství světa klubů a hned dokázal skórovat na konečných 5:1.

Bilbao nastoupilo do zápasu s Betisem Sevilla bez španělských reprezentantů Fernanda Llorenteho a Javiho Martíneze, o které mají zájem další kluby a není jisté, zda v Athletiku zůstanou. Oslabený tým bez nich prohrával po půlhodině 0:3.

Kouč Marcelo Bielsa pak o přestávce vyčerpal všechna střídání a měl šťastnou ruku, když na 3:3 postupně upravili Óscar de Marcos a dvěma brankami Mikel San José. Vzápětí však znovu skóroval Betis a díky gólům Álexe Pozuela a Jorgeho Moliny vyhrál 5:3.

Athletic Bilbao 3-5 Real Betis by goalsarena2012

1. kolo: Barcelona - Real Sociedad 5:1 (4. Puyol, 11. a 16. Messi, 41. Rodriguez, 84. Villa - 9. Castro), Vigo - Málaga 0:1 (84. Olinga), FC Sevilla - Getafe 2:1 (34. Fazio, 38. Negredo z pen. - 50. Alexis), Mallorca - Espaňol Barcelona 2:1 (2. a 85. Hemed - 5. Wakaso), Real Madrid - Valencie 1:1 (10. Higuaín - 42. Jonas), Bilbao - Betis Sevilla 3:5 (67. a 76. San José, 47. De Marcos - 26. a 86. Molina, 7. Castro, 31. Beňat, 80. Pozuelo), Levante - Atlético Madrid 1:1 (5. Zhar - 22. Turan), Levante - Atlético Madrid 1:1 (5. Žár - 22. Turan), La Coruňa - Pamplona 2:0 (52. Riki, 90.+2 Oliveira), Vallecano - Granada 1:0 (90.+5 Trashorras).