Fotbalisté Manchesteru United zahájili anglickou ligu porážkou 0:1 na hřišti Evertonu. Jedinou branku vstřelil v 57. minutě po rohu belgický záložník Marouane Fellaini, vicemistra nezachránil ani střídající debutant Robin Van Persie.

Nejlepší střelec minulého ročníku Van Persie, který do United přestoupil minulý týden za 24 milionů liber z Arsenalu, začal zápas na lavičce. Přednost v útoku dostali Wayne Rooney s Dannym Welbeckem. V základní sestavě naopak nechyběla posila z Borussie Dormund japonský záložník Šindži Kagawa.

Trenér Alex Ferguson se musel vypořádat se zraněním čtyř stoperů. Vedle uzdraveného Nemanji Vidiče proto v obraně nastoupili záložník Michael Carrick a na pravém kraji Antonio Valencia. Právě Carrick při rohu neubránil střelce jediné branky zápasu Fellainiho.

Everton mohl jít do vedení mnohem dříve, ale v závěru prvního poločasu zachránil United skvělým zákrokem po střele Leona Osmana brankář David de Gea. Záložník Evertonu navíc krátce po přestávce trefil břevno.

E-M footyroom.com by footyroom

Nizozemský reprezentant Van Persie přišel na hřiště v 68. minutě, ale na výsledku navzdory vzrůstajícímu tlaku hostů nic nezměnil. United proti Evertonu neuspěli stejně jako v závěru minulém ročníku, kdy remizovali 4:4. Tehdy v duelu s liverpoolským celkem dvakrát promarnili dvoubrankové vedení a ztráta bodů pomohla jejich rivalovi Manchesteru City k titulu.

1. kolo: Everton - Manchester United 1:0 (57. Fellaini).

1. Fulham                  1 1 0 0 5:0 3
1. Swansea               1 1 0 0 5:0 3
3. West Bromwich     1 1 0 0 3:0 3
4. Chelsea                 1 1 0 0 2:0 3
5. Manchester City    1 1 0 0 3:2 3
6. Newcastle             1 1 0 0 2:1 3
7. Everton                 1 1 0 0 1:0 3